Noční nehoda autobusu v Brně: těžká zranění, na místě zasahovalo pět posádek

Autobus havaroval v brněnském Komíně

V noci z pondělí na úterý 1. června záchranáři zasahovali u dopravní nehody v Komíně, autobus hromadné dopravy narazil do sloupu. Nehoda si vyžádala jedenáct zraněných, včetně těžkých případů. Záchranáři vyslali pět posádek.

“Jednalo se o mimořádnou událost I. stupně, naši operátoři vyslali na místo celkem sedm prostředků, konkrétně pět záchranářských posádek, lékaře v setkávacím systému a inspektora provozu. Pomáhaly také dvě převozové sanitky,” informovali jihomoravští záchranáři na svém webu.

Zdravotníci se postarali o jedenáct zraněných, z toho ve třech případech šlo o zranění těžká. Ve zbylých případech se jednalo o zranění lehká až středně těžká. Záchranáři ošetřovali především poranění hlavy, páteře a končetin. Po ošetření byli pacienti převezeni do Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Úrazové nemocnice.

“Všem zraněným bylo poskytnuto ošetření a následný transport do padesáti minut od příjezdu našich posádek na místo. Děkujeme kolegům z ostatních složek integrovaného záchranného systému za skvělou spolupráci,” dodali záchranáři.

Zdroj a foto: ZZS JMK

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*