Nošovická automobilka navýšila výrobu, na čísla před Covidem se nedostala

Nošovická automobilka společnosti Hyundai v loňském roce vyrobila na 275 tisíc aut. Produkce byla meziročně vyšší o patnáct procent. Není to ale zatím více než před vypuknutím koronavirové pandemie. Změnit to má nábor nových zaměstnanců.

Na taková čísla se chce nošovický Hyundai podle mluvčího závodu Petra Michníka dostat v tomto roce. Tuzemská pobočka jihokorejské firmy již zahájila nábor pracovníků. Během následujících měsíců chce nabrat na 120 nových zaměstnanců do výroby. Zájemce navíc motivuje náborovým příspěvkem ve výši dvacet tisíc korun.

Největší podíl výroby v závodě na moravskoslezském pomezí připadal i v uplynulém roce na model Tuscon, který tvoří přibližně 70 procent produkce. Modelová řada i30 se podílela bezmála dvaceti procenty, inovovaný vůz Hyundai i30 N dvěma procenty. Zbývajících osm procent připadalo na elektromobil Kona Electric.

Hyundai Nošovice

Závod investuje do ekologie

“Přes 30 procent aut vyrobených v loňském roce má hybridní, plug-in hybridní nebo plně elektrický pohon. V letošním roce automobilka očekává, že podíl takových aut znovu poroste,” upřesnil Michník. Závod také investuje do obnovitelných zdrojů, do budoucna se chce přiblížit uhlíkové neutralitě.

Nejvíce vozů z Nošovic putovalo do Německa, Španělska, Francie a Velké Británie. Model Tuscon ve velkém mířil také do zemí Blízkého a Středního východu. Nošovická automobilka je zároveň jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Závod má přes 3100 zaměstnanců, dalších asi 8700 lidí pracuje pro jeho přímé dodavatele.

Zdroj a foto: Hyundai Česká republika

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*