Nové byty na Francouzské budou nakonec družstevní. Brno je původně plánovalo pro seniory

Vizualizace nové bytové výstavby ve vnitrobloku Francouzské uprostřed vyloučené lokality Cejl

Ve vnitrobloku na ulici Francouzská v Brně vyroste nová bytová výstavba. Přes devadesát bytů bylo v původním plánu určeno pro seniory a mladé rodiny. Nyní vedení města rozhodlo, že se bude jednat o družstevní byty s větší dispozicí.

„Francouzská patří k lokalitám, ve kterých město plánuje větší bytovou výstavbu, k dalším by patřily třeba Přízřenice, Holásky a především Kamenný vrch. Rozsáhlý vnitroblok při Francouzské umožňuje při zachování dostatku zeleně vybudovat necelou stovku nových bytů, navíc v docházkové vzdálenosti od centra,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt nyní vstupuje do fáze zpracovávání dokumentace pro územní rozhodnutí. Vedení Brna podle primátorky předpokládá, že samotná stavba by mohla být zahájena do pěti let.

Původně tu město počítalo s vybudováním startovacích a seniorských bytů. Se změnou záměru se proto upravily i dispozice bytů, namísto převažujících jedno- a dvoupokojových vhodných pro páry z řad mladých i seniorů tu teď budou hlavně dvou- a třípokojové vyhovující rodinám.

Jednou to bude dobrá adresa

Výstavbu na Francouzské 36 město připravuje ve vnitrobloku, který tvoří brownfield zpustlého starého objektu školky s okolím. „Plánujeme zde bytové domy v konceptu dostupného družstevního bydlení, o který je velký zájem. Jde o alternativu k developerské výstavbě, kdy družstvo staví pro své členy za nákladové ceny, a nikoliv pro zisk. Byty by tak měly být výrazně dostupnější. Je to jedna z šesti lokalit, které připravujeme pro družstevní výstavbu. Zde bude 93 bytů, většinou 2+kk a 3+kk,” popsal náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Věřím, že tento projekt zásadně přispěje ke zkulturnění a zatraktivnění celé lokality Francouzská, která je v konceptu družstevní výstavby výjimečná blízkostí centra města a jednou to bude velmi dobrá adresa,“ dodal Oliva. Ulice Francouzská patří do oblasti zvané Cejl, která patří mezi vyloučené brněnské lokality s velmi špatnou pověstí.

Zdroj a foto: město Brno

Související články

Přečtěte si  Spory památkářů o rekonstrukci historického domu v Jihlavě skončí u Krajského úřadu

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*