Nový obchvat Otrokovic je v provozu, navázal na D55

Dokončený jihovýchodní obchvat Otrokovic

Jihovýchodní obchvat Otrokovic je v plném provozu. Od konce června se jezdí ve dvou jízdních pruzích, od dnešního dne v plném čtyřpruhovém profilu, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dokončený obchvat navázal na dálnici D55, která propojí střední a jihovýchodní Moravu.

O dálnici D55 jsme naposledy psali v tomto článku.

Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla nový dálniční obchvat odvede veškerou tranzitní dopravu z jihovýchodní části Otrokovic. “Dojde k omezení exhalací a hluku z dopravy a tím i k podstatnému zlepšení životního prostředí ve městě. Výraznou úlevu pocítí zejména lidé bydlící u současných silnic I/49 a I/55, po kterých projížděla těžká nákladní doprava,” sdělil Mátl.

Jak dále ředitel ŘSD uvedl, na rychlejší a bezpečnější cestu se mohou těšit všichni řidiči. Od dnešního dne mají k dispozici novou komfortní čtyřpruhovou komunikaci. “Již v příštím roce na obchvat navážeme výstavbou dálničního mostu přes řeku Moravu a v roce 2023 zahájíme realizaci dálničního úseku z Napajedel do Babic, kde následně již výstavba probíhá na dvou úsecích až po Moravský Písek,“ doplnil Mátl.

Mapa jihovýchodního obchvatu Otrokovic

Dálnice propojí střed a jihovýchod Moravy

Dálnice D55 tvoří páteřní komunikaci propojující sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu.

“D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojen také Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnici D2,” upřesnil Mátl z ŘSD. Po dokončení bude celková délka dálnice sto kilometrů.

Zdroj: ŘSD, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*