OBRAZEM: Finišuje rekonstrukce a dostavba plaveckého stadionu za Lužánkami v Brně, veřejnosti se zpřístupní v říjnu

Plavecký stadion za Lužánkami se již brzy znovu zpřístupní veřejnosti. Komplex, kde vznikl úplně nový pětadvacetimetrový bazén a opravuje se dosavadní padesátimetrový, se otevře v říjnu. Aktuálně je hotovo přibližně z 90 procent.

V nové plavecké hale se dokončují obklady a dlažba, zároveň finišuje příprava šaten a hydroizolace dna. Na závěr tak zbývá jen vydláždit samotnou bazénovou vanu. Prostory pro návštěvníky, jež zahrnují sprchy či převlékárny, nabízí také kompletní bezbariérové zázemí.

Bazény mají společný vstup přes hlavní vestibul padesátimetrového bazénu, jako tomu bylo na stadionu doposud. Díky propojeným prostorám bude možné snadno přecházet z jednoho pavilonu do druhého. Specialitou části s novým bazénem je zelená střecha, která v zimě zabraňuje únikům tepla, zatímco v letě stavbu ochlazuje.

Pětadvacítka poslouží k výcvikovým účelům i pro veřejnost. Navíc se tam mohou konat mládežnické soutěže nebo rozplavby pro větší akce, jež se plánují vedle na padesátce. Nová hala má také menší, šestnáctimetrový bazén vhodný k výuce dětí předškolního věku. Taktéž se vybudovalo zázemí pro sportovní kluby či tribuna pro diváky.

Nový pětadvacetimetrový bazén

Na návštěvníky čeká nová skokanská věž a více parkovacích míst

V hale padesátimetrového bazénu nyní stojí celoplošné lešení. Díky němu se bezpečně dokončují práce i na hůře dostupných místech. Momentálně se například zaklápí strop novými akustickými panely a montují se svítidla. Na některých místech stropu se vyměňují jednotlivé části, jinde se brousí nebo natírá.

Rekonstrukce v hale padesátimetrového bazénu

Velkou změnou prošla skokanská věž, jelikož se třímetrové i metrové můstky přemístily na stejnou stranu. Úprava dovoluje trénink synchronizovaných skoků do vody. Původní nosná konstrukce se opravila, získala nové obložení a všechny skokanské lávky jsou nově přebetonované.

Zvelebuje se také okolí plaveckého stadionu včetně nové vstupní lávky. Současně vznikají další parkovací místa a zpevňuje se povrch těch současných. Od Bobycentra navíc povede nový chodník, jenž usnadní přístup do areálu. S otevřením bazénů se počítá v říjnu 2023.

Autor: red Zdroj a foto: Město Brno

Související články

Přečtěte si  Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nově nabízí špičkovou robotickou chirurgii da Vinci Xi pro onkologické pacienty

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*