OBRAZEM: Frýdek-Místek se naplno rozzářil záplavou jarních květů

Opožděné jaro, které způsobilo, že se můžeme po městě kochat v jeden čas i kombinacemi druhů, které by jinak nakvétaly postupně, naplno rozzářilo celé město záplavou květů. Jsou potěchou nejen pro oko, ale i pro užitečný hmyz. Obyvatele Frýdku-Místku tak rozvolnění zastihlo v době, kdy mohou čerpat síly a lepší náladu v prostoru, kde mají krásy přírody své místo.

Nic ovšem nevznikne mávnutím kouzelného proutku, rozkvetlé ulice jsou výsledkem systematické práce. “Aby záhony mohly zdobit macešky nebo pomněnky, musí být vysázeny v předchozím roce, podobně jako je tomu u cibulovin, kterých jsou po městě desetitisíce. Koberce krokusů na známých místech už zmizely, ale každým rokem přibývají i nová, naposledy například v parku Jižní svahy nebo na bývalém autobusovém stanovišti v mobilních nádobách,” Petr Pavelka z Odboru kanceláře primátora.

Cedulky v záhonech upozorňují na budoucí krásu

Kromě směsice barev jsou v této chvíli už k vidění i zpracované záhony hnědé hlíny, které jsou připraveny změnit se v rozkvetlou louku. Informativní cedulky zvěstují lidem, co mohou v dalších týdnech a měsících čekat.

„Přeji vám krásný den, jsem letničkový záhon z přímého výsevu a jmenuji se Carmenta. Chvíli mi trvá, než začnu kvést, ale od poloviny června vám postupně ukáži bílé a růžové květy krásenky zpeřené a slunečně ohnivé květy sluncovky kalifornské. Výrazně červenou barvu ukáží máky seté, které zjemní bílý šater latnatý. Zbarvíme se také do modra, díky květům lnu velkokvětého. Mou dominantou bude několik květů zářivé slunečnice roční,“ zní jeden z cedulkových příslibů.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*