Ohňostrojem vzbudili půlku sídliště. Mladíci ve Zlíně “zaháněli nudu”

Mladí pyrotechnici nestihli odpálit všechno, zbytek jim zabavili strážníci.

Obyvatelé zlínského sídliště Jižní Svahy nedávno zažili rušnou noc, když je krátce před půlnocí vzbudil mohutný ohňostroj. Policie vzápětí dopadla dvojici mladých mužů, kteří podle svých slov jen zaháněli nudu. O případu informovala Městská policie Zlín.

Alkohol nebo drogy? Jen zábava

Jen několik minut zbývalo do půlnoci, když zimní oblohu mezi bytovými domy ozářily záblesky odpalovaného ohňostroje a nočním tichem se nesly hlasité detonace. Tato pro noční dobu zjevně nevhodná aktivita neušla pozornosti strážníků, kteří se vydali pátrat po jejím původci.

„Že jsou na správné stopě, pak potvrzovalo volání probuzených spoluobčanů z otevřených oken směrem ke dvěma mužům, kdy zaznívaly četné dotazy na jejich duševní zdraví,“ upřesnil zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Lidé, které petardy vzbudily, neměli pro mladé pyrotechniky žádné pochopení. Přítrž randálu udělali až strážníci. Ti následně zjistili, že se jednalo o zcela střízlivé muže ve věku 18 a 23 let, kteří odpálili dva velké ohňostroje a poté házeli na prostranství v parku v blízkosti bytových domů akustické petardy. Jak hlídce oba výtečníci řekli, jejich motivací bylo zahánění nudy. Zábavní pyrotechniku, kterou nestihli odpálit jim strážníci odejmuli.

Protiprávní jednání skládající se z přestupku proti veřejnému pořádku, z přestupku proti pořádku v územní samosprávě a z přestupku podle krizového zákona, bude mít podle Janíka dohru před správním orgánem.

Zdroj a foto: Městská policie Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*