Olomouc chce prominout nájem podnikatelům. Jdeme příkladem, říká vedení města

Olomouc nájmy

Rada města Olomouce dnes schválila prominutí nájemného za období od 1. dubna do 30. června 2020 provozovatelům, kteří jsou v komerčním nájmu města, a na něž dopadla provozní omezení daná usnesením vlády ČR. Doporučení radních musí ještě posvětit zastupitelé. Vedení města doporučuje stejný krok i dalším pronajímatelům.

Olomouc odpouští provozovatelům nájem na čtvrt roku

„Schválili jsme prominutí nájmu na dobu tří měsíců. Věříme, že půjdeme dobrým příkladem a provozovnám, které nemohou fungovat, pomohou i ostatní vlastníci. Tento návrh jsem po dohodě s ostatními radními předložil jako jedno z opatření ke zmírnění dopadů nemožnosti provozu komerčních nájmů v našich budovách v důsledku vládních omezení,“ uvedl náměstek primátora Matouš Pelikán.

Návrh na prominutí nájmů se týká celkem 50 nájemců, z toho 30 případů podléhá schválení zastupitelstva. Celková částka promíjeného nájemného za 3 měsíce u všech 50 navržených nájemců je 2,8 milionu korun.

Vedení města doporučuje krok i dalším pronajímatelům

Rozhodnutí samosprávy, které je podle tiskové zprávy města Olomouce jedním z další kroků mírnění dopadů situace způsobené důsledky šíření nového koronaviru, se týká výhradně nájmů v objektech ve vlastnictví města.

„Prominutí nájmu na čtvrtletí je gesto, které doporučujeme i dalším pronajímatelům, aby ochránili i své nájemce. Nechceme, aby město podnikatelsky skomíralo. Podnikatelé mají výpadky v tržbách, ale náklady jim běží dál,“ objasnil primátor Mirek Žbánek. Radní zároveň přijali doporučení ředitelům příspěvkových organizací a městských společností postupovat vůči nájemcům prostor v objektech jimi vlastněných či spravovaných stejným způsobem.

Podle radních je to začátek procesu. „Rozhodnutí, které teď bereme na svá bedra, považujeme za první fázi. Předpokládáme, že další kroky v tomto směru bude činit vláda a příslušná ministerstva,“ doplnil primátor.

Zdroj: město Olomouc, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*