Olomouc chystá opravy silnic za 80 milionů, představila plán

Současný stav na třídě Svobody

Letos čeká Olomouc čtrnáct oprav komunikací. Mezi největší patří rekonstrukce Rokycanovy a vozovky v Okružní ulici mezi křižovatkami Hněvotínské a Za Vodojemem. Součástí balíku opravy jsou nejen samotné komunikace, ale i související mosty či zastávky MHD.

Vedení města na všech čtrnáct různě velkých oprav vyčlenilo celkem 77 milionů korun. Opravy se chystají i do centra Olomouce. Na třídy Svobody půjde o křižovatky u okresního soudu a křižovatky s ulicí Aksamitova. Týká se to vozovky, chodníku před poliklinikou i tramvajových křižovatek.

„Tyto akce jsou nutné jak kvůli stavu vozovek, tak především kvůli tramvajovým tratím, které už nutně musí být opraveny,“ uvedl primátor Mirek Žbánek. Opravy si podle něj vyžádají uzavírky a také výluky v tramvajovém provozu. Proto je chce město zkoordinovat s ostatními pracemi, které ovlivní stav dopravy. „Spuštěny budou až v polovině léta. Jasnou podmínkou je, že již bude dokončena druhá etapa protipovodňových opatření a znovu otevřena Masarykova třída,“ dodal primátor.

Samotnou Masarykovu třídu čeká ještě před dokončením protipovodňových opatření a otevřením nového mostu oprava v úseku mezi dvěma mosty. Opravou projde vozovka i chodníky. Zastávka U Bystřičky ve směru k nádraží se změní na vídeňský typ (jako zastávka Výstaviště Flora). Cena bude 8,8 milionu korun. „Tuto investici chceme začít realizovat již v průběhu března a dokončit ještě v době, kdy je kvůli protipovodňovým opatřením Masarykova třída uzavřena,“ upřesnil investiční náměstek Martin Major.

V plánu jsou i lávky a zastávky

Kromě velkých investičních akcí, jako je například oprava Masarykovy třídy či třídy Svobody a Rokycanovy nebo Okružní ulice, jsou připravené také investice do rekonstrukcí různých menších staveb, jako jsou propustky, lávky nebo třeba autobusové zastávky.

V případě autobusových zastávek bude provedena oprava zastávky Kmochova směrem na Hněvotínskou ulici a dále oprava zastávky Envelopa, směr Tržnice. Naplánováno je i nové zastřešení vstupu do podchodu v přednádražním prostoru v Jeremenkově ulici či úprava předprostoru krematoria a oprava komunikace ke sběrovému dvoru v Neředíně.

Zdroj a foto: město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Proměněné nádraží v Moravském Berouně se v dubnu znovu otevírá pro cestující

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*