Olomouční radní podpořili variantu výstavby multifunkční haly na ulici Velkomoravské ve spolupráci se soukromým investorem

Nevyhovující stav olomoucké hokejové haly je již roky předmětem dosud bezvýchodných jednání. Rada města Olomouce nechala zpravovat analýzu společností BeePartner, která měla posoudit tři možné varianty řešení: 1. Postupnou rekonstrukci stávajícího zimního stadionu a výstavbu nové malé haly, investorem by bylo město, 2. výstavbu projektu Multifunkční haly na Velkomoravské, investorem by byla společnost Nová Velkomoravská, a.s. 3. variantou je výstavba nové haly „na zelené louce“ se dvěma ledovými plochami, investorem by bylo opět město Olomouc. Na úterním jednání se radní přiklonili k výsledkům srovnávací analýzy, která jako nejvýhodnější označila projekt Multifunkční haly na Velkomoravské.

Analýza doporučuje jako nejvýhodnější variantu spolupracovat na výstavbě multifunkční haly se soukromým investorem v lokalitě Velkomoravská. I když hlasování v radě nebylo jednoznačné, většina se k tomuto návrhu připojila,“ komentoval rozhodnutí investiční náměstek primátora Miloslav Tichý. Rada města tak schválila postup, který srovnávací analýza doporučuje.

Kraj o halu zájem nemá a město samo takto náročný projekt nezaplatí

Radní rozhodovali v kontextu několika důležitých parametrů. „Neexistují vhodné dotační tituly, ze kterých bychom mohli čerpat na stavbu multifunkční haly potřebné finance. Zároveň jsme nechtěli město, navíc v době nevýhodných úrokových sazeb, zatížit vysokým úvěrem na financování stavby nové haly ve vlastní režii a třetím významným kritériem je fakt, že o společný projekt nadregionálních významu nestojí Olomoucký kraj,“ popsal rozhodnutí radních v souvislostech primátor Miroslav Žbánek.

Usnesení Rady města Olomouce musí ještě posvětit městští zastupitelé na svém jednání 5. června.

Autor: red Zdroj: Město Olomouc Foto: REDSTONE REAL ESTATE, a.s.

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*