Opravené brněnské nádraží vyvolalo kritiku. Počkejte na dokončení, brání se developer

Nová přístavba levého křídla hlavního nádraží v Brně

Hlavní nádraží v Brně prochází kompletní rekonstrukcí. Konec listopadu přinesl dokončení levého křídla. Vedle opravy stávajících prostor došlo ke vzniku přístavby. Novinka vyvolala nespokojenost mezi Brňany, podle developerské firmy ale zapadá do celkového plánu rekonstrukce.

Po dokončení revitalizace levého křídla vstupuje rekonstrukce brněnského hlavního nádraží do nové etapy, informovala společnost Brno new station development (BNSD), která má celý projekt na starosti. Otevřené prostory cestujícím od 1. prosince nabídnou novou čekárnu na odjezd vlaků, stejně jako nové obchodní jednotky. Mezi nimi nechybí supermarket Billa či prodejny s občerstvením Hello Bistro a Pizza společnosti Lagardere.

Revitalizace těchto prostor trvala více než rok a navazuje na dřívější etapy projektu, zejména na rekonstrukci odjezdové haly. Dokončené levé křídlo přineslo novinku v podobě přístavby. Její vzhled vyvolal některých Brňanů nespokojenost. Vadí jim také, že jí musely ustoupit vzrostlé stromy na původní terase. Podle předsedy správní rady BNSD Ivo Vrzala však přístavba zapadá do celkového plánu rekonstrukce, jak ukazují projektové vizualizace.

Vizualizace celkové rekonstrukce brněnského hlavního nádraží

Pokračovat se bude na pravém křídle

Rekonstrukce bude v příštím roce pokračovat na pravém křídle výpravní budovy. Jak Vrzal informoval, dosavadní celkové výdaje dosáhly 200 milionů korun. “Vzhledem k pokračování prací na pravém křídle v příštím roce zatím nejde o finální částku,” uvedl zástupce developerské společnosti.

Zdroj a foto: BNSD

Doporučujeme


5 Comments

  1. Celková vizualizace přednádražního prostoru odpovídá stavu v prázdninovou slunečnou neděli brzy ráno po rozednění, kdy je zde tak asi desetina vozidel než obvykle. V běžný ponurý pracovní den školního roku je nutno si vizualizaci představit tak, že na všech jen trochu volných plochách někdo parkuje a všude je spousta lidí a odpadků. Také z vizualizace nejsou příliš patrny výstupy z aktuálního podzemí na tři z tramvajových perónů, doufejme, že to neznamená, že budou částečně zasypány. No a konečně, nikde nejsou na vizualizaci vidět obvykle se zde vyskytující feťáci, šlapky a bezdomovci 🙂

  2. A propos – věž nádražní budovy, zřícenou při náletu v roce 1945, tedy před 76! roky, developer ani město doplňovat zpět nebudou nikdy?

    • Pravda pane Luďku, levá věž nádražní budovy se zřítila po dopadu bomby US letectva 20. listopadu 1944, odhadoval jsem původně rok náletu chybně. Letos 20. listopadu to bude bez opravy 80 roků, to už je většina pamětníků věže po smrti. V Praze by něco takového bylo nemyslitelné, ne tak v bývalém zemském hlavním městě Brně, nyní stále zlikvidovaném. Po nástupu vlády jedné strany k moci a po jejím vystřídání vládou jednoho mocenského centra státu je však tento tristní stav většinovou společnosti akceptovaný jako “normální”. Děs a hrůza.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*