Organizátoři Zlín Film Festivalu hledají dobrovolníky. Situaci ztěžuje i nejistá pandemická situace.

Organizátoři Zlín Film Festivalu hledají stejně jako v minulých letech zájemce, kteří se společně s nimi zapojí do příprav a realizace 2. dílu 61. Zlín Film Festivalu i Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2021. Přestože i letos čeká na dobrovolníky řada atraktivních benefitů, je nábor oproti předchozím rokům mnohem komplikovanější. Festival se uskuteční v termínu 9. až 15. září.

Filmový festival i festivalový půlmaraton jsou jedny z nejvýznamnějších akcí ve Zlínském kraji, které bez pomoci dobrovolníků není možné s ohledem na rozsah zrealizovat. Získat spolehlivé pomocníky však vůbec není snadné, zvlášť v posledních letech.

„Letos je situace opravdu kritická, dobrovolníků máme přihlášených zatím jen asi třetinu. Celkem jich potřebujeme kolem sto padesáti v průběhu konání celého festivalu,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a doplnila, že další stovku dobrovolníků vyžaduje organizace festivalového půlmaratonu, který je letos přímou součástí festivalu a uskuteční se 12. září. „Zde navíc ještě kvůli řízení dopravy potřebujeme, aby dobrovolníci byli starší 18 let.“

Kromě vstupenek na představení a odměn od partnerů festivalu se mohou dobrovolníci těšit také na snídani s některou z festivalových hvězd

Situaci taky výrazně komplikuje konání festivalu v zářijovém termínu. „Studenti, kteří tvoří největší část dobrovolníků, zatím netuší, co přijde se začátkem nového školního roku, jaká bude aktuální pandemická situace. Navíc přicházíme o skupinu vysokoškoláků, kterým začíná semestr později,“ konstatovala Záhorová.

Do dobrovolnického týmu se ale může zapojit prakticky kdokoli starší patnácti let. Práce je rozmanitá a pro každou věkovou kategorii se najde během festivalu uplatnění. Ti, kteří se stanou dobrovolníky, získají příspěvek na jídlo a pití na celý den, vstupenky na filmová představení, festivalové tričko a řadu dalších odměn od partnerů festivalu. A stejně jako v minulých letech se také mohou těšit na snídaně, při kterých se setkávají s některou z festivalových hvězd.

Přestože se každý rok na festival vracelo cca 60 – 70 % dobrovolníků z přechozích let, sestavit stabilní dobrovolnický tým je komplikované. „Důvodem přerušení nebo ukončení spolupráce je většinou přechod na střední nebo vysokou školu, stěhování za studiem do jiného města nebo nástup do zaměstnání,“ vysvětlila Jarmila Záhorová. „Máme ale spoustu dobrovolníků, kteří pracují a pomáhají ve volném čase nebo si berou v práci dovolenou. Za to jsme jim nesmírně vděční a všem patří velký dík,“ dodala.

Přečtěte si  Sezónu v arcibiskupském paláci v Olomouci otevírá výstava Arcibiskup Matocha: Přísně tajné

Jaké je to podílet se na přípravách a organizaci velké mezinárodní akce?

Co může dobrovolník získat?

  • Vstupenky na filmové projekce
  • Festivalové tričko a spoustu drobností od partnerů festivalu
  • Příspěvek na jídlo a pití na celý den
  • Nové kamarády, zkušenosti a zážitky
  • Zajímavou referenci pro svůj životopis

Co dobrovolníka čeká? 

  • Různorodá práce v centru festivalového dění
  • Příležitost podílet se na největší kulturní akci v regionu
  • Setkání s festivalovými hosty
  • Snídaně s celebritami

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu: jan.lerl@zlinfest.cz  nebo prostřednictvím https://my.zlinfest.cz/cz/prihlaska-dobrovolnika/

Více na https://www.zlinfest.cz/dobrovolnik

Autor: red Zdroj a foto: Zlín Film Festival

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*