Ostravské školy dostanou cykloboxy, město chce motivovat ke zdravému pohybu

Vedení Ostravy vyhlásilo plán motivovat žáky ke zdravému pohybu. Schválilo proto dotaci 1,8 milionů korun na pořízení cykloboxů pro osmnáct základních škol. Minimálně stejným příspěvkem se budou podílet ostravské městské obvody.

Město zároveň hledá další možnosti financování z externích zdrojů k pořízení maximálního počtu cykloboxů u škol. Podle vedení Ostravy jde o další z kroků, které směřují k podpoře každodenního pohybu dětí.

„V minulém roce se celorepublikové akce s názvem Pěšky do školy v Ostravě účastnilo patnáct základních škol, což byl jeden z nejvyšších počtů v republice. Děti by se měly hýbat, jak jen to jde. O to více teď, v on-line době. Věřím, že cykloboxy jsou krokem správným směrem, a že takto rodiče i děti inspirujeme, aby do škol jezdili na kolech nebo koloběžkách,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport.

O cykloboxy je zájem

O pořízení cykloboxů projevilo zájem několik ostravských městských obvodů, které se budou na jejich opatření podílet. Deset škol podpoří Ostrava-Poruba, pět Ostrava-Jih, v Moravské Ostravě a Přívozu jsou to dvě školy, jedna ve Vítkovicích.

“Díky smlouvě vyplývající z veřejné zakázky budou mít později i další školy, potažmo městské obvody, možnost dokoupit stejný typ cykloboxů z vlastních zdrojů za vysoutěženou cenu až do roku 2024,” doplnila tisková mluvčí města Gabriela Pokorná.

Cyklobox slouží nejen jako univerzální zařízení k úschově kol a koloběžek, ale lze jej využít také k odložení ochranných přileb a sportovního oblečení s ohledem na počasí.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*