Ostrava zahájila stavbu sportovní haly v Třebovicích

Vizualizace nové sportovní haly v ostravském obvodu Třebovice

V ostravských Třebovicích roste nová sportovní hala za osmdesát milionů korun. Město stavbu předalo zhotoviteli, hotovo má být do června 2023. Hala bude sloužit několika sportovním klubům i veřejnosti.

Nová hala bude stát v blízkosti Třebovického parku a využívána bude pro konání soutěžních utkání ve volejbale, házené, florbalu a badmintonu dorostu, juniorů i mužů, až po zápasy druhé ligy. Hala o rozměru 27 x 45 metrů a výšce 13 metrů bude využívána také k pravidelným tréninkům sportovních klubů a jednot (Sokol, Orel jednota, sportovního klubu Slavie i SDH Třebovice) a sportující veřejnosti.

Ve dvoupatrové přístavbě budou šatny, sociální zázemí pro sportovce i návštěvníky, společenská místnost s výdejovou kuchyní, recepce a sklady cvičebního nářadí. Plánována je i tribuna pro dvě stě osob. Stavba se nachází v sousedství stávajícího areálu sportovního klubu Slavie Třebovice. Na ploše před budovou vznikne parkovací plocha s příjezdovou komunikací napojenou z ulici 5. května a bude dostupná také MHD. Ve vzdálenosti zhruba 60 metrů od haly je zastávka tří autobusových linek projíždějících přes Třebovice.

O třebovické sportovní hale jsme už dříve psali v tomto článku.

Klíčová role při přípravách náležela městskému obvodu Třebovice, neboť projekt připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro výstavbu objektu. „Stavbou této haly se uskutečňuje myšlenka třebovických zastupitelů z roku 2016. Důvodem tohoto záměru byla snaha nahradit současnou tělocvičnu Jednoty Orel Ostrava-Třebovice, která vzhledem ke svému stáří již neodpovídá potřebám sportovců, jak svými parametry, tak zázemím,“ konstatoval František Šichnárek, starosta městského obvodu.

Zahájení posunula stavební krize

Zhotovitelem stavby je společnost HSF System SK, se kterou město v prosinci loňského roku podepsalo smlouvu. V prvním pololetí letošního roku budou probíhat zemní a přípravné práce, v pololetí druhém pak bude možné vidět vyrůstat obvodové zdivo haly a další práce budou pokračovat dle schváleného harmonogramu. Stavba byla zhotoviteli předána v lednu letošního roku a je podle vedení Ostravy příkladem skvělé spolupráce města s městským obvodem, a to v průběhu celé dosavadní realizace projektu.

U zahájení prací došlo k posunu v důsledku nedobré situace na stavebním trhu. Zhotovitelem stavby se stal dodavatel, který se umístil při hodnocení nabídek původně jako šestý v pořadí. “Prvních pět zájemců na nabídku posléze nereflektovalo. Proto byla stavba předána zhotoviteli v lednu letošního roku. I přes prvotní obtíže však věřím, že smysluplný projekt záhy získá konkrétních obrysů a brzy bude sloužit veřejnosti i profesionálním sportovcům,“ doplnila Andrea Hoffmannová, náměstkyně ostravského primátora.

Přečtěte si  Na chodnících v Ostravě byly položeny další Stolpersteiny. Kameny připomínají konkrétní oběti holocaustu

Město rovněž podalo loni v září žádost o spolufinancování stavby prostřednictvím dotačního programu Národní sportovní agentury. Výsledky dotačního programu dosud nebyly zveřejněny.

Zdroj: město Ostrava, vizualizace: PROJEKTSTUDIO EUCZ

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*