Ostravě krachl dodavatel elektřiny, cena naroste o desítky milionů

Energetická krize se nevyhnula ani Ostravě. Na začátku ledna oznámil dodavatel Luminus, že městu nemůže nadále dodávat elektřinu. Ukončení dodávek postihlo ostravský magistrát, část městských obvodů i přes dvacet městských organizací. Hledání nového dodavatele provázejí komplikace.

Společnost Lumius oznámila pozbytí možnosti dodávat elektřinu 11. ledna tohoto roku. Od 12. ledna byly dotčeným institucím zahájeny dodávky elektřiny dodavatelem poslední instance. Vedení města ihned zahájilo kroky k řešení situace.

V průběhu minulého týdne proběhlo jednací řízení bez uveřejnění směřující k získání náhradního dodavatele pro přechodné období do 30. června 2022. “Neobdrželi jsme ale žádnou přijatelnou nabídku a řízení muselo být zrušeno. Urychleně je proto připravováno vyhlášení nového zadávacího řízení, tentokrát na období až do konce roku 2023, jehož vypsání předpokládáme 15. února,” uvedl náměstek ostravského primátora Radim Babinec. Vedení města podle něj očekává, že o nové řízení již bude s ohledem na délku období větší zájem.

Sáhneme do rezerv

Ostrava očekává nárůst nákladů na elektřinu v řádu desítek milionů korun. Celkové navýšení bude záviset na tom, kdy a za jakých podmínek se podaří vysoutěžit nového dodavatele.

“Město je připraveno tyto zvýšené náklady pokrýt ze své rozpočtové rezervy s tím, že samozřejmě počítá i s přijetím úsporných opatření na straně dotčených organizací,” doplnila tisková mluvčí Ostravského magistrátu Gabriela Pokorná.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*