Ostravou otřásl výbuch, stará letecká puma zabíjela

Výbuch staré nevybuchlé munice na ostravských Mariánských Horách usmrtil jednoho člověka.

Páteční ráno se v Ostravě neslo ve znamení tragické nehody. Při výkopových pracích v čtvrti Mariánské Hory zemřel devětačtyřicetiletý muž. Příčinou byl výbuch vojenské munice, kterou si dělník zřejmě spletl se starou kanalizací. Jeho dva spolupracovníci přežili.

Výkopové práce souvisejí s opravou bytového domu. Podle zástupců policie chtěl muž nejspíš leteckou pumu rozřezat v domnění, že jde o starou kanalizaci. Na místě operují policejní pyrotechnici, kteří hledají další munici, která by se mohla v okolí vyskytovat.

Policie z místa evakuovala přibližně pět desítek lidí. Během odpoledních hodin se vrátili do svých domovů. Podle mluvčí moravskoslezských policistů Evy Michálkové bylo nutní vyloučit přítomnost další nevybuchlé munice.

Na místě výbuchu zahynul devětačtyřicetiletý muž. Jednoho z jeho spolupracovníků exploze odhodila. Po ošetření středně těžkého poranění hlavy už opustil ostravskou městskou nemocnici. Třetí muž podle moravskoslezských záchranářů vyvázl bez zranění.

Zásah pyrotechniků v blízkém okolí

Nehoda omezila dopravu

Nehoda se dotkla dopravy, kterou v blízkém okolí koordinují policisté. “Vzhledem k tragické události jsou uzavřeny některé přilehlé cesty. Je částečně uzavřena ulice U Koupaliště, a to v místě napojení na ulici 28. října. Tato páteřní komunikace je prozatím průjezdná bez omezení,” upřesnila mluvčí policistů.

Na Ostravsku nejsou podobné nálezy nevybuchlé munice výjimkou. Na konci druhé světové války tudy postupovali jednotky 4. ukrajinského frontu Rudé armády a 1. čs. armádního sboru. Ostravsko-opavská operace byla jednou z nejrozsáhlejších vojenských tažení v moravskoslezské části Československa. Například loni 9. září policie ze stejného důvodu uzavřela část Ostravy-Poruby. Tehdy se evakuace týkala tisíce lidí.

autor: pjk, zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*