Ostravská zoo láme rekordy: Návštěvnost překročila hranici 100 000 již v dubnu

Od začátku roku zaznamenává ostravská zoo obrovský zájem návštěvníků. Rekordní počet lidí přišel během února i března. Ve středu 3. dubna 2024 překročila návštěvnost hranici 100 000 – o téměř měsíc dříve oproti loňskému roku.

Letošní 100 000. návštěvník byl mezi žáky a pedagogy Základní školy Otická v Opavě. Početná skupina do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava dorazila nejen na prohlídku areálu, ale absolvovala také výukové programy, které ostravská zoo školám nabízí. Vzdělávání žáků různých věkových kategorií je vedle chovu ohrožených druhů zvířat jedním z nejdůležitějších pilířů moderních zoologických zahrad.

Zoo Ostrava se vzdělávání školních dětí věnuje dlouhá léta, aktuálně nabízí na tři desítky rozličných výukových programů, sadu pracovních listů, pořádá vědomostní soutěže, konferenci pro učitele a další aktivity. V loňském roce realizovala historicky nejvyšší počet výukových programů (373), kterých se zúčastnilo bezmála 8 500 žáků (historicky 2. nejvyšší počet). V roce 2018 podepsal Moravskoslezský kraj s ostravskou zoologickou zahradou memorandum o spolupráci v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, čímž bylo stvrzeno, že Zoo Ostrava patří k významným vzdělávacím institucím nejen v rámci Ostravy, ale celého Moravskoslezského kraje.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je otevřena každý den v roce, aktuálně od 9 do 19 hodin. Do areálu je možné vstoupit nejpozději v 18 hodin, pak se zavírají pokladny. V 18 hodin se zavírají i pavilony.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*