Ostravská zoo přijímá dýně a cukety. Plody poslouží pro výzdobu zoo a jako krmivo pro zvířata

Ostravská zoologická zahrada přijímá přebytečné dýně a cukety od místních zahrádkářů a pěstitelů. Pokud se vám letos podařilo vypěstovat velké množství tykvovitých rostlin a nevíte, co s nimi, zoologická zahrada se ráda tohoto daru ujme. Dýně a cukety budou využity k výzdobě areálu v rámci podzimní zoo, ale především jako krmivo pro zvířata. Takže pokud máte přebytek těchto plodů, pomozte ostravské zoologické zahradě přivést podzimní atmosféru do jejho areálu a zároveň podpořit její péči o zvířata.

Kromě výzdoby areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava zpestří dýně a další plody tykvovitých rostlin jídelníček například prasatům, medvědům, hrochům, některým druhům opic a dalším zvířatům. Ve výběhu Tsavo si na dýních pochutnají i dikobrazi jihoafričtí, zatímco pro mangusty trpasličí, které sdílejí výběh s dikobrazy, poslouží vydlabané dýně jako průlezka a místo k úkrytu.

Dýně zoo využije i při oslavách svátku Halloween. Letos se akce uskuteční v sobotu 4. listopadu 2023 a bude tradičně spojená s dlabáním dýní během dne a lampionovým průvodem vpodvečer.

Zoo se proto obrací na zahrádkáře a pěstitele zeleniny, kterým se letos urodil nadbytek dýní, cuket a dalších plodů, zdali by jí své přebytky věnovali.

Kromě dýní a cuket přijímá Zoo Ostrava i další podzimní plody – šípky, jeřabiny a žaludy. V tomto případě se mohou zájemci zapojit do soutěže Šípkový podzim. Pravidla soutěže jsou zveřejněna na webu Zoo Ostrava. Pozor, do soutěže nejsou zahrnuty plody jírovce maďalu (kaštany). Tyto plody zoo ani nepřijímá.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*