Ostravský dopravní podnik daruje ukrajinskému Konotopu autobusy a trmvaje. Město na důkaz vděku pojmenovalo ulici “Ostravská”

Město Konotop, které bylo hned v počátcích ruské invaze dějištěm válečných hrůz, obdrží od Dopravního podniku Ostrava další tramvaje i autobusy pro veřejnou dopravu. Po osobním jednání se zástupci Konotopu zamíří do města o přibližné velikosti Olomouce 3 dieselové autobusy a 25 tramvají typu T6. Rozhodla o tom Rada města Ostravy.

Konotopu, který přečkal tříměsíční ruské obléhání a ostřelování, pomáhalo statutární město Ostrava už dříve. Například loni v říjnu dorazily z moravskoslezské metropole na severovýchod Ukrajiny 4 městské autobusy Solaris Urbino 10 a 3 autobusy Solaris Urbino 12. Všech 7 vozů bylo navíc plně naložených humanitární pomocí jako lékařským materiálem, potravinami, hygienickými pomůckami nebo spacáky. Autobusy do Konotopu přivezly taktéž elektrocentrály.

Pro ukrajinské město šlo o vítanou pomoc, poté co konotopské autobusy a tramvaje musely sloužit válečným účelům totiž hrozilo tamní veřejné dopravě zhroucení, odvrácené právě ostravskou pomocí.

Starosta Konotopu Artem Semenikhin, jenž v červnu Ostravu po čase znovu navštívil, vyjádřil jejímu vedení dík a vděčnost. Na důkaz pak s sebou přivezl pouliční ceduli s názvem nové konotopské ulice, a to „Ostravská“.  V Konotopu probíhá přejmenovávání místních názvů, které oslavují Rusko nebo jsou spojeny s ruskou symbolikou.

Autor: red Zdroj a foto: Město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*