Otrokovice odhalily sochu Baťovi, přijela i jeho vnučka

Potomkyně Jana Antonína Bati u jeho nové sochy.

V pondělí 7. března byla v Otrokovicích slavnostně odhalena socha Jana Antonína Bati. Pokračovateli obuvnického impéria přišly vzdát hold i jeho vnučka a pravnučka.

Před dvěma lety padlo rozhodnutí, že kromě pomníku Tomáše Bati, jehož socha stojí od roku 1994 v parku před otrokovickým Společenským domem, získá důstojný pomník také jeho nevlastní bratr Jan Antonín Baťa.

K aktu slavnostního odhalení došlo 7. března. Výjimečnou událost si nenechala ujít ani Baťova vnučka Dolores Ljiljana Bata Arambasic a pravnučka Guiomar Augusta de Fatima Bata Alves Costa, které žijí v Brazílii. Při slavnosti na svého slavného předka zavzpomínaly a připomněly odkaz celého obuvnického rodu Baťů.

Slavní bratři se opět setkali

Podle otrokovické starostky Hany Večerkové se událost zapsala do dějin města. „Oba pomníky budou dalším generacím připomínat význam obou bratří Baťů – podnikatelů, průmyslníků a vizionářů. Tomáš i Jan Antonín se v prvních desetiletích minulého století významně podíleli na rozvoji Otrokovic a nyní opět stanuli naproti sobě, tváří v tvář,“ uvedla Večerková.

V blízkém parku podpořila atmosféru kapela Funny Fellows, která mimo jiné zahrála oblíbené písničky Jana Antonína Bati. Na místo přijela také historická vozidla Bugatti 44 Cabrio, Bugatti 57 Graber, Laurin & Klement 110 či Ford model „T“, který skutečně jezdil ve 20. letech minulého století ve firmě Baťa ve Zlíně.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*