Piráti představili kandidáty do Senátu a lídry do krajských voleb

Piráti

Při příležitosti celostátního fóra strany v Ostravě zveřejnili Piráti kandidáty do letošních krajských a senátních voleb. Senátoři se budou na Moravě a ve Slezsku volit v říjnu v 11 obvodech.

V obvodě číslo 60 Brno-město bude o senátorské křeslo usilovat programátor a manažer Jiří Kadeřávek. Senátorským kandidátem Pirátů v Přerově bude manažer kultury místního Městského domu Pavel Ondrůj a v obvodě číslo 72 v Ostravě místostarosta městského obvodu Poruba Martin Tomášek, který zároveň působí na Ostravské univerzitě. V Karviné bude do Senátu kandidovat Radim Kravčík, který byl mimo jiné šest let kastelánem místního zámku Fryštát.

Přehled obvodů, ve kterých se na Moravě a ve Slezsku budou konat Senátní volby v letošním roce:

Č. obvodu Obvod Poslední vítěz k 11.10.2014 Navrhla
51 Žďár nad Sázavou Bradáč František Ing. KDU-ČSL
54 Znojmo Štohl Pavel Ing. ČSSD
57 Vyškov Bárek Ivo Ing. ČSSD
60 Brno-město Papoušek Zdeněk PhDr. KDU-ČSL
63 Přerov Seitlová Jitka RNDr. KDU-ČSL+Zelení
66 Olomouc Šromová Alena MUDr. KDU-ČSL
69 Frýdek-Místek Carbol Jiří Ing. KDU-ČSL
72 Ostrava-město Koliba Peter doc. MUDr. CSc. ANO
75 Karviná Sušil Radek MUDr. ČSSD
78 Zlín Čuba František doc. Ing. CSc. SPOZ
81 Uherské Hradiště Valenta Ivo Soukromníci

Piráti představili rovněž lídry kandidátek pro krajské volby

V Olomouckém kraji bude v čele kandidátky Pirátů prostějovský zastupitel Petr Kapounek, v Moravskoslezském kraji karvinská zastupitelka Zuzana Klusová a v Jihomoravském kraji předseda Místního sdružení Znojemsko Lukáš Dubec. Ve Zlínském kraji kandidátku povede členka kroměřížského kontrolního výboru Hana Ančincová a v kraji Vysočina telčská zastupitelka Hana Hajnová.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: piratskelisty.cz

Doporučujeme


2 Comments

  1. Pokud nepodporují zemské zřízení a zrušení krajů tak jsou pro Moravany NEVOLITELNÍ. Moravané musí přestat volit ” pražské – centralistické ” strany a volební hlasy dát těm , kteří mají zájem v ČR prosadit samosprávu Moravy.

    • Hezké, ale které. Moravany, kteří vzhlíží k Okamurovi? MZH, kteří se spojí s Perarovou? Novotné, kteří nevěřící mají za ateistická prasata? Monarchisty? Koho z nich?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*