Plavecký stadion za Lužánkami přerušil provoz, Brno staví nový bazén

Vizualizace nového bazénu

Areál Městského plaveckého stadionu za brněnskými Lužánkami má od začátku letních prázdnin zavřeno. Důvodem je výstava nového pětadvacetimetrového bazénu, který navazuje na stávající velký bazén. Otevřít by se měl v létě příštího roku.

Provozovatel areálu, kterým je městská společnost STAREZ – SPORT, odstávku využije pro vylepšení plaveckého stadionu. “Dojde k opravě skokanské věže i původní bazénové vany. Provozovatel se také postará o úpravy vstupní haly a šaten,” uvedla tisková mluvčí města Michaela Dittrichová.

Úplné přerušení provozu stávajícího bazénu je nevyhnutelné zejména kvůli technickému napojení nového 25 metrů dlouhého bazénu na stávající padesátku. Práce v současné době intenzivně probíhají.

Dlouhodobou odstávkou plaveckého stadionu dojde k výraznému snížení kapacity pro plavecké sporty. “Při obsazování ostatních městských bazénů bude prioritou zajištění plavecké výuky základních a středních škol,” popsala Dittrichová. Městská společnost se podle ní snaží maximálně vyjít vstříc i plaveckých oddílům a veřejnosti.

O novém bazénu za Lužánkami jsme naposledy psali v tomto článku.

Brno získá bazén pro mezinárodní soutěže

“Otevření nového a zmodernizovaného komplexu obou bazénů je předběžně naplánováno na začátek letních prázdnin 2023. Bazény budou mít společný vstupní prostor, pokladny a šatny,” informovala mluvčí brněnského magistrátu. Jediná padesátka v Brně byla postavena v roce 1978, projekt výstavby nového bazénu je vyčíslen na zhruba čtvrt miliardy korun.

Celý plavecký komplex včetně modernizovaných přilehlých ploch, chodníků a parkovacích míst poskytne návštěvníkům širokou nabídku plaveckých sportů. Vznikne tak místo vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro konání mezinárodních plaveckých závodů a soutěží.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*