Plekancova formace vymazala ostrostřelce Gulaše. Na tabulku nehledíme, důležitá je hra, říká zkušený centr Komety

Tomáš Plekanec

Hokejisté Komety Brno uspěli proti Plzni v souboji o čelo extraligy a povedlo se jim jako prvním týmu v sezoně zabránit ve skórování útočníkovi Milanu Gulašovi. Velký podíl na tom měl centr Tomáš Plekanec, který se svou formací většinu zápasu bránil elitní útok Západočechů.

Suverénní lídr produktivity Gulaš nastřílel v úvodních deseti duelech 13 branek a gólovou sérií vytvořil rekord základní části samostatné české extraligy. Již v sedmé minutě si připsal 25. bod v sezoně, když připravil úvodní gól zápasu pro Tomáše Mertla. Ale více Kometa Plzni nedovolila a zvítězila 3:1.

Dali první gól a pak už jsme se nějakým způsobem dohodli, že ho budeme zkoušet bránit. Je to samozřejmě těžké, protože hraje hodně minut a je těžké se tam na něj dostat pravidelně, ale po většinu zápasu jsme to zvládli,” řekl Plekanec.

Na hlídání hvězd je zvyklý z NHL

Dlouholetá opora Montrealu bránila v kariéře řadu světových hvězd. “Já jsem na to zvyklý, hrál jsem to celý život nebo většinu kariéry. Není to jen o jednom hráči, celá pětka musí hrát dobře a soustředit se na to, když tam ten hráč je. Není to o nějaké osobní obraně, ale o tom, že nedostane prostor,” prohlásil Plekanec.

Podle něj od Gulaše při jeho aktuální formě hrozí neustále nebezpečí. “Čím míň má puk nebo situace, z kterých může něco udělat, tím víc je to naše výhoda. To se potvrdilo,” řekl Plekanec. Nijak neřešil fakt, že Kometa jako první v sezoně od Gulaše neinkasovala. “My na to nekoukáme. Rekordy jsou samozřejmě krásné pro něj, já mu přeju, ať mu to lepí dál. Já jsem rád za naše body.

Ve hře jsou pořád hluchá místa

Brňané vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů. “Body máme, ale výkony jsou pořád takové nahoru dolů. Máme ještě hluchá místa a snažíme se je zlepšit. Ale samozřejmě za body jsme rádi, i když je brzo a nemá cenu koukat na tabulku a uspokojit se, že jsme první po jedenácti zápasech,” uvedl Plekanec.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Nastupuje ve formaci s jednadvacetiletým Lubošem Horkým a ještě o dva roky mladším Karel Pláškem. “Kluci hrajou čím dál líp. Nekoukám na statistiky, spíš mě zajímá hra lajny. Body jsou takový proces, že někdy přijdou hned, někdy později. Luboš má spoustu šancí, Karel je taky začíná mít,” podotkl Plekanec.

Reakcí Kladeňáků se Plekanec nebojí

V úterý ho čeká zajímavý návrat do Kladna. Mateřskému klubu v minulé sezoně výrazně pomohl po boku Jaromíra Jágra k návratu do extraligy po pěti letech. “Já jsem tam vyrůstal, udělali jsme tu baráž, takže se tam povedla vrátit extraliga. Určitě to bude z tohoto hlediska zajímavé, ale my zase budeme koukat na naši hru, abychom se zlepšovali a sbírali body. Ale bude to hrozně těžký zápas, protože Kladno hraje výborně, bojuje a bruslí,” uvedl.

Na souboj se těší, možných negativních reakcí kladenských fanoušků se nebojí. “Bude to svým způsobem speciální. Loni, když jsem se tam vrátil, tak jsem zažil možná nejlepší moment kariéry, jak mě tam přivítali. Jestli to vezmou nějak opačně, to neovlivním. Snažím se udělat maximum pro Brno a jsem rád, že na Kladně hrajou extraligu,” řekl Plekanec.

Zdroj: ČTK Foto: HC Kometa Brno:J. Grulich

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*