Pochvala potěší, ale nesmí mi to vlézt do hlavy říká brněnský talent Ondřej Pachlopník

Silnou zbraní Ondřeje Pachlopníka je hra jeden na jednoho

Brněnští fotbalisté jsou stále ve hře o přímý postup do Fortuna ligy. Na vedoucí druholigový tým z Pardubic ztrácí pět kol před koncem čtyři body a hráči Zbrojovky věří, že se před svého soupeře ještě dostanou. „Šance tam je, ale musíme čekat,“ říká Ondřej Pachlopník – dvacetiletý záložník, který je považován za jeden z největších klenotů Zbrojovky.

Ondřej Pachlopník v současné době patří k nejlepším hráčům rozjeté Zbrojovky. Přitom teprve před pár dny úspěšně odmaturoval. „Bylo to náročné, ale mám to za sebou. Jsem spokojený,“ pousmál se talentovaný záložník, jenž v den praktické maturity absolvoval i domácí ligový zápas proti Dukle, na který dorazil vrtulníkem z Kladna. „Maturita byla do jedné a my jsme hráli v pět. Museli jsme to stihnout, ale po dálnici by to nešlo, a tak nám klub domluvil vrtulník. Byl to pěkný zážitek, jen škoda, že jsme pak nevyhráli,“ dodal.

Pardubice v pondělí remizovaly s Hradcem Králové a vy tak na první místo ztrácíte čtyři body. Věříte si na přímý postup?

Pardubice to stále mají ve svých rukou. Věřím však tomu, že to může vyjít, na druhou stranu, my už taky nemůžeme ztratit. Bude to taky o únavě.

Pardubice čeká zápas s Jihlavou, hrají i na Žižkově, který vy máte doma. Může hrát los ve váš prospěch?

Myslím, že mají docela těžký los. Proti Žižkovu by klidně mohli ztratit. Doufáme v to, že něco ztratí a my nakonec postoupíme z první pozice, což by bylo určitě lepší, než baráž.

Ta však může být kvůli nákaze koronavirem v Třinci v ohrožení. Teoreticky by se soutěž mohla ukončit a postupoval by jen první. Byla by to velká rána?

Taky už jsem o tom něco slyšel. Ale bylo by to nefér. Celou dobu dřeme, abychom se tam dostali, a kdyby liga skončila, tak by to bylo hodně nepříjemné. Snad ale baráž nakonec proběhne.

Hrajete dva zápasy za týden. Jak to zvládáte?

Nebyl jsem na to zvyklý, takové zatížení jsem dosud neměl. Teď jsem v takovém zápřahu poprvé, ale zatím se to zvládnout dá. Je to těžké, máme však výbornou regeneraci, takže to tělo zvládá. Snad to vydržíme, ale čím víc těch zápasů bude, tak tím to bude ještě těžší. Uvidíme, jak to půjde na konci.

Zvládnete pak najít síly ještě na případnou baráž?

Myslím, že tam bude mezi zápasy trochu větší prostoj. Tělo by tak mohlo regenerovat lépe.

V současné době patříte k lídrům týmu, v posledních pěti zápasech jste posbíral čtyři asistence. Cítíte, že si na vás soupeři dávají větší pozor?

To zase úplně ne. Necítím na sobě, že bych byl lídrem. Samozřejmě že je příjemné, když boduju, ale důležitější je, aby dobře šlapal tým. Je to týmová hra, a že bych se považoval za tahouna, tak to ne.

Věříte si v situacích jeden na jednoho, což se v českých soutěžích tolik nevidí. Je to vaše velká výhoda?

Spoléhám na to, že se nebojím. Mám sebevědomí do toho jít, ale jak už jsem řekl, je důležitější, že se daří týmu a že vyhráváme.

Ondřej Pachlopník (druhý zprava) děkuje divákům za podporu při vítězném utkání proti Chrudimi (3:2)

Pochvaly jste se dočkal také od trenéra Machálka. Potěšilo vás to?

Každá pochvala vždy potěší. Ale nesmí mi to vlézt do hlavy, je třeba, abych pokračoval v kvalitních výkonech.

Máte za sebou úspěšnou maturitu. Budete ve studiích pokračovat?

Přihlásil jsem se na sportovní fakultu Masarykovy univerzity, takže tam snad nějakou dobu vydržím. Ale spíše se budu soustředit na fotbal.

Bude to v Brně, nebo byste rád pokračoval jinde?

Teď je naším cílem postoupit s Brnem do ligy. Zůstanu tady, ve Zbrojovce jsem podepsal smlouvu do roku 2023, ale pokud by přišla nějaká nabídka, ať už ze zahraničí nebo z domácích týmů, které mě lákají, musel bych to zvážit. Něco už bylo, ale to jsem byl mladší, takže jsem to zahodil pryč.

Prozradíte, které týmy vás lákají?

To bych si nechal pro sebe…

Autor: pes Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*