Pod brněnským Joštem se opět bruslí, letos s novým zázemím. Kluziště otevírají i další města

Letošní zahájení bruslení na kluzišti po Joštem na Moravském náměstí v Brně

Na Moravském náměstí v Brně zahájilo ve středu 27. listopadu provoz kluziště pod jezdeckou sochou Jošta. V provozu by mělo být do konce února. Bruslit se bude každý den, letos s novým zázemím pro přezouvání i pokladnou s půjčovnou bruslí. Informovala o tom mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Letos už je to třetí ročník

Kluziště, zvané “Bruslák”, je v místě už třetí zimu, loni si na něm zabruslilo skoro 19.000 platících návštěvníků. Sportoviště připravuje městská část Brno-střed. Ledová plocha má 860 metrů čtverečních a pojme 80 bruslařů. Provoz ve čtvrtek 27. listopadu zahájili krasobruslaři z TJ Stadion Brno. Představila se také olympionička a bývalá reprezentantka ve sportovních dvojicích Kateřina Beránková a závěr obstarala světelná show.

Bruslit se bude každý den až do konce února

Bruslit se bude sedm dní v týdnu vždy ve čtyřech dvouhodinových blocích od 10:00 do 21:00 s tím, že po každém bloku bude hodinová přestávka na úpravu ledu. “Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech. Dospělí zaplatí za blok 100 korun, děti do šesti let bruslí zdarma. Děti od šesti do 15 let, senioři a držitelé ZTP průkazů platí 60 korun,” uvedla mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Kluziště bude uzavřené jen na Nový rok

Na Štědrý den se bude bruslit od 10:00 do 14:00 a na Silvestra až do 22:00. Na Nový rok bude kluziště uzavřené. Od ledna pak bude dopoledne od 10:00 do 12:00 vyčleněné pro bruslení škol zřizovaných městskou částí. “Nové je zázemí pro přezouvání s úložnými boxy a pokladna s půjčovnou bruslí,” dodala Dobešová.

Oblíbená kluziště otevírají i další města

Ostrava otevře “Vánoční kluziště!!!” v pátek 29. listopadu. Až do začátku příštího roku se zde bude bruslit zdarma v pravidelných blocích. Provoz na kluzišti mohou zájemci sledovat přes on-line kamery.

V Olomouci se na Dolním náměstí bruslí už od pátku 8. listopadu. Kluziště je přístupné zdarma od 10 do 22 hodin, první dvě hodiny je vyhrazeno pro školy. Jeho provoz potrvá do 30. prosince.

V Jihlavě se poprvé objeví kluziště kolem morového sloupu. V provozu bude od 1. prosince – ve stejný den, kdy se bude ve městě rozsvěcovat vánoční strom. Bruslení se na novém kluzišti ukončí až 2. února.

Zdroj: ČTK, foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*