Pohádkové odpoledne vyneslo 100 tisíc korun pro handicapované děti

Pohádkový les láká každoročně spoustu malých i velkých účastníků. Vybrané peníze putují do centra rané péče.

V sobotu 5. září ožil areál Dětského centra Zlín pohádkami. Odpoledne plné her a zábavy pro celou rodinu, které pořádala organizace zajišťující ranou péči, vyneslo téměř sto tisíc korun pro děti s handicapem na východě Moravy.

Z Pohádkového lesa se stala tradice

„Našim cílem při organizaci těchto akcí je nejen posílit vlastní rozpočet potřebný na poskytování služby rané péče ve Zlínském kraji, ale také podpořit integraci dětí s hendikepem do společnosti. Což je při rodinném odpoledni plném her a zábavy jedinečná příležitost,“ uvedla Dagmar Machová, ředitelka Střediska rané péče Educo Zlín, které akci organizovalo.

Pohádkového lesa se v letošním roce zúčastnilo 840 návštěvníků, z nichž mnozí sem jezdí každoročně. „Rádi se sem každý rok vracíme, děti se vydovádí na stanovištích u pohádkových postav a my jsme rádi, že můžeme svou návštěvou podpořit dobrou věc,“ uvedla Petra Dřímalová, která navštívila Pohádkový les se svou rodinou. V průběhu konání Pohádkového lesa měli účastníci akce možnost získat v soutěžích krásné ceny.

„Pomoc potřebným“, to je heslo zlínského Rotary klubu. Právě jeho členové se každoročně zapojují do aktivit Střediska rané péče Educo Zlín a nejinak tomu bylo i při organizaci Pohádkového lesa. „Pomáháme tam, kde je třeba. Nejen v průběhu Pohádkového lesa, ale i při jiných aktivitách, začátkem léta jsme například pomohli s organizací rodinného odpoledne s vyjížďkou na koních pro děti,“ uvedl Dalibor Kolář za zlínský Rotary klub.

Středisko rané péče Educo Zlín organizuje v průběhu kalendářního roku několik akcí, například Den otevřených dveří, benefiční golfový turnaj, Pohádkový les i aktivity Týdne rané péče. Organizaci mohou lidé podpořit také účastí na vánočních koncertech základních uměleckých škol. Více informací o organizaci a jejích aktivitách naleznete zde.

Zdroj: město Zlín, Středisko rané péče EDUCO Zlín, foto: město Zlín

Související články

Přečtěte si  Ve Vyškově vznikne na místě průmyslového areálu nová čtvrť s parkem. Zastupitelé schválili investiční záměr

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*