Pojede se Velká cena bez diváků? Rozhodnout by se mělo do června

Moro GP
Ilustrační snímek

Šířící se koronavirus výrazně promlouvá do všech sportovních odvětví a na svědomí už má také odložení několika závodů v MotoGP. Na termínu Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu v Brně se ale nic nemění. Prozatím.

Závody MotoGP v Brně jsou v kalendáři naplánovány na 9. srpna. Ovšem motorkářské dění výrazně ovlivňuje koronavirus, kvůli němuž už byly zrušeny závody MotoGP v Kataru a až na podzimní termíny se odložily Velké ceny Thajska, Ameriky a Argentiny. Odsunuty byly také závody ve Španělsku a Francii, ty ale nové termíny zatím nemají.

České fanoušky však logicky nejvíc zajímá, jak to vypadá s Brnem. „Promotér závodů, společnost Dorna, ve svém kalendáři stále počítá s MotoGP v Brně v řádném termínu,“ uvedla Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu. Situace se však mění každým dnem a nikdo tak v tuto chvíli neví, co se bude dít dál. „Jednalo se, jedná se a pravděpodobně se i nadále jednat bude,“ dodala Gardoňová

Může se jet bez diváků

Před GP v Brně je na programu ještě celá řada dalších závodů a ani jejich osud zatím nikdo nedokáže odhadnout. Mohou být odloženy, ale také zrušeny, což teoreticky může potkat i závody v České republice. „Problémy by to samozřejmě znamenalo, záleželo by však na konkrétním řešení. Snahou Spolku je co nejvíce snížit jejich případný dopad,“ říká Gardoňová, podle níž se stále pracuje s variantou, že GP v Brně proběhne tak, jaká má. V záloze však jsou i jiné varianty. „Tím je myšlena například možnost, kdy by se závody odjely bez účasti diváků. Zatím je o tom ale předčasné spekulovat. Vše navíc záleží na domluvě mezi Spolkem a Dornou a na případných možných kompenzacích,“ dodala.

Mělo by se pokračovat

Velkou cenu měl už popáté pořádat spolek Jihomoravského kraje a města Brna, který měl s promotérskou společností Dorna pětiletou smlouvu. Ta letos sice skončí, fanoušci by se ale o budoucnost závodů neměli bát. „V lednu promotér Dorna i Spolek potvrdily, že mají zájem na pokračování dlouholeté tradice závodů seriálu MotoGP v Brně,“ prohlásila Gardoňová. Současným problémem ale je, že se na něj kvůli koronavirové krizi téměř neprodávají vstupenky. Okolo letošního ročníku se tak stále vznáší spousta otázek. „Ideální by bylo, kdyby Spolek o závodě rozhodl do května nebo června. S ohledem na situaci je ale možné, že se tak stane později,“ dodala Gardoňová.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Autor: pes Foto: pxfuel

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*