Policie hledá lidi z autobusu kvůli svědectví o tragické nehodě

Policie hledá svědky tragické autonehody, která se stala 30. května po 16:00 mezi Kotvrdovicemi a Lipovcem na Blanensku. Motorkář tam předjížděl autobus, ale manévr nezvládl a zemřel. Zranili se i další lidé.

Policie potřebuje jako svědky vyslechnout řidiče nebo pasažéry autobusu, není však jasné, odkud a kam jel. “Uvedeným místem nevedou žádné linky autobusové přepravy osob,” uvedla okresní policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Šestačtyřicetiletý motocyklista začal autobus předjíždět před pravotočivou zatáčkou. Z protisměru vyjelo osobní auto. Motocyklista začal intenzivně brzdit, dostal smyk, spadl a při střetu s autem utrpěl smrtelná zranění. Lehce se zranil ještě druhý motocyklista, který jel za ním, stejně jako řidič a spolujezdkyně v osobním autě.

Žádáme řidiče předjížděného autobusu nebo jeho pasažéry o pomoc při zjišťování okolností, týkajících se dopravní nehody. Stejně tak žádáme případné jiné svědky, jejichž svědectví by přispělo k získání relevantních informací o této tragické události či ustanovení tohoto autobusu,” uvedla Koryťáková. Informace lze sdělit osobně na dopravním inspektorátu v Blansku nebo telefonicky na čísle 974 631 262, případně na bezplatné lince 158.

Autor: ČTK Foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*