Policie vyšetřuje záhadné zmizení na Brněnské přehradě, potápěči našli tělo

Snímek z kamery zachycující utonulého muže

Nastoupil, ale už nevystoupil. Záhadu zmizelého muže řeší od nedělního odpoledne policisté v brněnské části Bystrc. Od posádky lodi na Brněnské přehradě dostali informaci o záhadném zmizení padesátiletého muže. Potápěči našli jeho tělo včera večer. Okolnosti zatím nasvědčují tomu, že se jednalo o sebevraždu.

“V přístavišti Brněnské přehrady měl na loď Lipsko nastoupit asi padesátiletý muž, který si kupoval jízdenku na zastávku Sokolské koupaliště. Na této zastávce však nevystoupil. Posádka muže hledala, ale nikde na lodi nebyl. Zatím není zřejmé, kde loď opustil,  jestli to bylo před vyplutím, na jiné zastávce anebo jestli během plavby nespadl z paluby do vody,” uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Policistům se podařilo zajistit snímek z kamerového záznamu u přístaviště, kde by měl být onen muž zachycen před vyplutím lodi. Podle informací od policie se jednalo o muže štíhlé postavy, s prošedivělými vlasy na tváři strniště, na sobě oblečeny riflové modré kalhoty, bundu nezjištěné barvy. “Pokud pohřešovaného muže poznáváte, dejte nám vědět na lince 158,” vyzvala policie občany k identifikaci muže.

Byla to sebevražda?

Pohřešovaného muže z lodi Lipsko našli policejní potapěči včera večer v přehradě v hloubce asi 10 metrů. “Podle dosavadního šetření na jeho úmrtí neměla podíl žádná další osoba. Nic nenasvědčuje ani tomu, že by utonutí bylo dílem nešťastné náhody. S největší pravděpodobností se muž rozhodl tímto způsobem ukončit svůj život,” průběžně informoval mluvčí Chaloupka.

Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*