Policie zasahuje v Brně kvůli přidělování městských bytů, zadržela osm lidí

Ilustrační foto

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje od rána v Brně kvůli podezření na trestnou činnost v souvislosti s přidělováním městských bytů. Kriminalisté zadrželi osm lidí.

Příslušníci NCOZ odmítají sdělit podrobnosti. Odkazují se přitom na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, které zásah dozoruje. „V tento okamžik lze jen konstatovat, že předmětná trestná činnost měla být páchána v souvislosti s přidělováním městských bytů a nebytových prostor v Brně. Domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor jsou prováděny na základě konkrétních soudních příkazů,“ uvedlo olomoucké vrchní státní zastupitelství.

Žalobci hovoří o osmi lidech podezřelých u účasti v organizované zločinecké skupině, přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Případ by se měl týkat přidělování městských bytů napříč Brnem. V městské části Brno-střed to potvrdila předsedkyně kontrolního výboru Monika Lukášová Spilková (Piráti).

Server aktuálně.cz informoval, že kriminalisté provádějí domovní prohlídku mimo jiné u Otakara Bradáče, člena brněnské ODS a známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka.

Další kauza nedlouho po Stoce

Policisté už v minulých letech v souvislosti s kupčením s byty a braním úplatků v Brně několikrát zasahovali. Nejrozsáhlejším případem se stala kauza Stoka, v níž šlo o ovlivňování veřejných zakázek na radnici Brno-střed. Tresty padly letos v květnu, týkaly se devíti lidí a dvou firem. Nejvyšší trest 9,5 roku vězení soud určil bývalému místostarosty městské části Jiřímu Švachulovi.

Autor: pjk, zdroj: Policie ČR, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*