Pozor na psí podvodníky. Z obětí dokážou vymámit tisíce, domácí mazlíček pak nedorazí

Ilustrační obrázek

V poslední době se množí případy podvodů se psy. Přibývají oběti podvodníků, se kterými si domluví koupi nového psa. Po zaplacení nemalého obnosu však domácí mazlíček nedorazí. Pes má být zpravidla dopraven z velké dálky, podvodníci cizího původu své zprávy píšou špatným jazykem, zřejmě za pomoci překladače.

Sedmnáctiletá dívka přišla o pět a půl tisíce korun

Například na policisty v Lipníku nad Bečvou se obrátila sedmnáctiletá dívka, která byla podvedena při nákupu štěněte rasy Corgi. V říjnu si našla inzerát na internetovém inzertním portále a obrátila se na prodejce, se kterým si dopisovala přes email a poté i přes aplikaci Whatsapp. Inzerující muž vystupoval pod jménem a poškozené zaslal i kopii občanského a řidičského průkazu na stejné jméno. Vzhledem k tomu, že z jeho písemného projevu bylo zřejmé, že byl použit překladač, zdálo se to být slečně divné a proto ho žádala o vysvětlení. Muž se začal vymlouvat, že není cizinec, ale od svého mládí žije v zahraničí a proto neumí dobře svůj rodný jazyk. V současnosti prý žije v Polsku, kde je v nemocnici hospitalizovaná jeho dcera.

Mladá dívka se nechala obalamutit, jeho historce uvěřila a podlehla i tvrzení, že pejska skutečně vlastní. Z účtu mu pak poslala nejprve částku 120 euro za dopravu psa a poté ještě 80 euro za jeho pojištění. Celkově, tedy i s poplatky za převod, odeslala částku 212 euro. Po uhrazení plateb štěně nebylo doručeno a navíc se prodejce začal dožadovat dalších financí na různé poplatky. Na tyto výzvy už nereagovala protože jí došlo, že se pravděpodobně stala obětí podvodníka, který z ní vymámil částku necelých 5 500 Kč. Případ řeší policie.

Zdroj: Policie ČR, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*