Představení Labyrint připomene 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského

Labyrint Komenský Jarmila Beková
V hudebně dramatickém představení Labyrint se představí mimo jiné sólisté Městského divadla v Brně. Autorkou scénického oratoria je Jarmila Beková.

V letošním roce uplyne 350 let od úmrtí “Učitele národů” Jana Amose Komenského. Památku významného Moravana uctí hudebně dramatické představení Labyrint odkazující na jeho neslavnější dílo Labyrint světa a rád srdce. Zpracování klade důraz na moderní pojetí a srozumitelnost pro všechny věkové kategorie. Premiéra Labyrintu se odehraje 8. března v brněnském Sono Centru.

Představení má přiblížit Komenského dílo široké veřejnosti

Aktuálnost Komenského díla Labyrint světa a ráj srdce inspiroval pedagožku Jarmilu Bekovou ke zpracování scénického oratoria s názvem Labyrint. Spolu s režisérkou Hanou Mikoláškovou kladou velký důraz na moderní pojetí tak, aby byl příběh Poutníka, který hledá své místo ve složitém světě, srozumitelný pro všechny věkové kategorie.

Hudebně scénické představení v podání sólistů z Městského divadla Brno, symfonického orchestru Camerata Moravia a pěveckého sboru Chermon pod taktovkou dirigenta Joela Hány nabízí podle pořadatelů výjimečný kulturní zážitek pro celou rodinu.

V hlavních rolích se představí Daniel Rymeš, Radek Novotný a sama autorka Jarmila Beková, na pódiu se objeví také speciální host Jan Sklenář.
Moderní a vzdušné zpracování podtrhují i nadčasové kostýmy výtvarníka Davida Janoška.

Na vzniku představení se podílely různé organizace, především moravské umělecké sdružení Chermon.

Labyrint bude mít premiéru 8. 3. v Sono Centru v Brně. Na Moravě se odehraje ještě jedno představení 20. 3. v Olomouci na Výstavišti Flora. Předprodej lístků v síti síti TicketLIVE.

Umělecké seskupení Chermon vzniklo v roce 2015. Sdružuje umělce z různých koutů Moravy. Součástí jeho aktivit je uvádění autorských projektů, jejichž společnou vizí je připomínat silné příběhy s přesahem do dnešní doby. Mezi projekty Chermonu patřily v minulosti divácky úspěšné Pašije a Vánoční oratorium.

Více informací

Zdroj, foto a video: Chermon

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*