Přestavba nádraží Brno-Královo Pole nabírá obrátky. Stará budova půjde k zemi v červenci

Slavnostní zahájení kompletní přestavby nádraží v Králově Poli v Brně proběhlo v prosinci minulého roku. Projekt zahrnuje výstavbu nové moderní budovy nádraží, rekonstrukci kolejiště a úpravy nástupišť pro bezbariérový přístup. Na realizaci stavby se podílejí společnosti OHLA ŽS, Subterra, FIRESTA-Fišer a TRAMO RAIL.

Ve čtvrtek 14. března se zde zastavil ministr dopravy Martin Kupka, aby si stavbu prošel a zároveň se podíval  do bývalého krytu, který se pod nádražní budovou nachází. Následoval krátký tiskový brífink pro novináře, kde byl nastíněn další harmonogram prací.

V současné době zde probíhají přípravné práce, první omezení provozu je naplánováno na duben, kdy budou moci začít práce v kolejišti. Dalším velkým milníkem stavby bude bourání stávající nádražní budovy, které je naplánováno na červenec tohoto roku.

Přestavba druhého největšího nádraží v Brně vyjde na 2,9 miliardy

Připravovaná modernizace zahrnuje výstavbu nové nádražní budovy, která bude zároveň součástí přilehlého dopravního terminálu. Půjde o prosklený a zčásti dvoupatrový objekt. V přízemí se vybudují pokladny, obchodní prostor a sociální zázemí. Uprostřed haly budou eskalátory vedoucí do vyvýšené části s lavičkami pro cestující a dalším komerčním prostorem. Po dobu výstavby nové budovy bude zázemí pro veřejnost zajišťovat provizorní čekárna pro 250 osob. Celkové náklady na kompletní přestavbu stanice a přilehlých úseků dosáhnou 2,9 miliardy korun. 

Autor: red Zdroj a foto: OHLA ŽS, a.s.

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*