Připomenutí 75. výročí od konce války proběhne letos na Olomoucku on-line

S ohledem na současnou situaci v souvislosti s pandemií COVID-19 a prodloužení nouzového stavu se nemůže uskutečnit řada akcí plánovaných na závěr dubna 2020 v souvislosti se 75. výročím od konce 2. světové války nebo tragického vypálení obcí Javoříčko a Zákřov nacisty.

Vedle zrušení tradičních pietních vzpomínek tak nemohou v plánovaném režimu proběhnout ani doprovodné vzdělávací programy, které Iniciativa pro podporu vypálených obcí ve spolupráci s dalšími subjekty připravovala.

Historické dokumenty dostupné z bezpečí domova

Vzhledem k celospolečenskému významu uvedených výročí se kraj rozhodl připravit projekt “75. výročí on-line”, kterým chce široké veřejnosti, zejména pak žákům základních a středních škol, přiblížit prostřednictvím internetu tyto události spojené s olomouckým regionem.

Během měsíce května a června tak budou veřejnosti prezentovány zajímavé historické dokumenty, fotografie nebo rozhovory s pamětníky a historiky související s výročími. Cílem projektu je přiblížit informace o těchto událostech veřejnosti z bezpečí jejich domovů.

Iniciativa rovněž ve spolupráci s provozovatelem expozice v historické škole v Javoříčku zpřístupní na internetových stránkách široké veřejnosti bez jakéhokoli omezení veškerý obsah tvořící uvedenou expozici, a to až do doby, než situace v souvislosti s pandemií umožní její otevření pro návštěvníky.

Výstupy projektu budou zpřístupněny na internetových stránkách Iniciativy pro podporu vypálených obcí a webu expozice Javoříčko.

Autor: red Zdroj: Olomoucký kraj Foto: expozice Javoříčko

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*