Přispějte na dobrou věc, aniž byste museli platit navíc. Za projektem stojí studenti z Brna

Tým projektu Podpořit.cz

Online nakupování a konání dobrých skutků. Dvě naprosto odlišné činnosti dokázali brněnští studenti spojit v jednu a získat tak pro dobrou věc téměř 400 tisíc korun. Ambice projektu sahají až k vlastní platební kartě.

Podpořit.cz je nástroj, se kterým přispějete na dobrou věc dvěma kliknutími myší a bez útraty jediné koruny. Je to možné díky online nákupům. Stačí, když před svým nákupem vyhledáte daný e-shop přes Podpořit, prokliknete se do něj a nakoupíte jako obvykle. Po provedení nákupu pošle obchod až 25 procent z ceny objednávky na dobrou věc. 

“V praxi to funguje tak, že když si chcete objednat sluchátka, vyhledáte na Podpořit.cz MALL a do obchodu se prokliknete. Potom nakoupíte stejně jako vždy. Jakmile objednávku dokončíte, obchod pošle část své marže na dobrou věc,” vysvětluje jeden z autorů projektu Radim Oulehla.

Když si chcete celý postup usnadnit, stačí si stáhnout doplněk do prohlížeče. Jakmile pak navštívíte některý z partnerských e-shopů, vyskočí Vám tlačítko, po jehož stisknutí automaticky přispíváte a nemusíte se tak bát, že na Podpořit zapomenete.

“Spolupracujeme se stovkami obchodů od Mallu přes About Yout až po Booking. Na internetu dnes nakupuje téměř každý, a protože cena nákupu je stejná a uživatel nic navíc neplatí, myslíme si, že projekt může mít velký sociální dopad,” vysvětluje Oulehla.

logo projektu

Projekt uspěl na Hithitu

Projektu se před rokem podařilo úspěšně zakončit crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit, kde se snažil získat peníze na vlastní rozvoj. Díky tomu teď bude možné vytvořit speciální funkce webových stránek, jejichž programování není levnou záležitostí.

Uživatelé se navíc mohou těšit na slevové kupony, které budou sjednocené na jednom místě. “Každý návštěvník tak má jedinečnou šanci nakoupit to, co potřebuje, přispět tím na dobrou věc, nezaplatit při tom ani korunu, a navíc k tomu všemu získat i slevu,” upřesňuje spoluautor projektu.

Další novinkou bude možnost registrace, která umožní uživatelům sledovat své uskutečněné nákupy a mít tak přehled nad tím, kolik přesně daný uživatel svými nákupy přispěl. Novou platformu by měl projekt představit už v září.

Přečtěte si  Palivo do Dukovan bude dodávat Westinghouse. Rusové po téměř 40 letech končí

Zdroj a foto: Podpořit.cz

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*