První Vánoce na náplavce. Olomoucké vánoční trhy startují v neděli s množstvím novinek

Olomoucké vánoční trhy se blíží. V neděli 19. listopadu se centrum města promění v světelný festival se 130 stánky s vánočními dárky, jídlem a oblíbenými punči. A to není vše – pořadatelé připravili řadu novinek a bohatý kulturní program pro všechny návštěvníky. A jako třešničku na dortu přidávají letos do mixu novinku: menší trhy na olomoucké náplavce, které pořádá Olomoucká vinná společnost. Přijďte si užít tu nejlepší vánoční atmosféru.

Po čtyřech letech se vrací do města kluziště, které tentokrát lidé najdou na tržnici, hned vedle vyhlídkového kola. „Kromě bezplatného bruslení pro školy a veřejnost chystáme na ledě také řadu akcí,“ říká mluvčí trhů Monika Řehulková. Druhou novinkou je punčová stezka – malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice. K punčům se vážou i nové plechové hrnečky s logem trhů, které si mohou turisté odnést domů jako suvenýr.

Detaily ze života trhů, programové tipy i praktické informace najdou nově návštěvníci ve Vánočních novinách. „Narazíte na ně v informačních centrech, v hotelích, na nádražích, v restauracích i na stáncích přímo na náměstích a tržnici,“ informovala Řehulková.

Že letošní novinky Vánočních trhů, ale i tradiční program, za kterým se Olomoučané i návštěvníci města v předvánočním čase do centra Olomouce pravidelně rádi vracejí, přilákají opět spoustu lidí, věří také náměstek primátora města Olomouce Viktor Tichák. „Vánoční trhy v Olomouci jsou už po léta vlajkovou lodí města, lákají návštěvníky nejen z nejbližšího okolí a už nyní vše nasvědčuje tomu, že tomu nebude jinak ani letos. Horní i Dolní náměstí, ale i tržnice se opět stanou místy setkávání v předvánoční atmosféře. Zavedená akce umožňuje ladit detaily, a tak jsme si dali záležet i na akustickém sladění kulturního programu na náměstí například s programem Moravské filharmonie Olomouc. A několik dní v prosinci si budou moci lidé užít také vánoční atmosféru v okolí řeky, na olomoucké náplavce, kde další pořadatel chystá drobnější trhy, také s kulturním programem.“

Nově čeká návštěvníky každou sobotu kulinářská show

I letos zvou pořadatelé v centru města na zajímavý program pro malé i velké. Hned první den trhů čeká zaplněné náměstí rozsvěcení vánočního stromu a koncert písničkáře Voxela, během pěti týdnů se na pódiu představí třeba Poutníci, Michal Tučný, Michal Nesvadba, Natálie Tichánková a 4Good, Tak co?, Isbina, Hazydecay, Bluesberg, Fleret a další interpreti, kapely a divadla. Novinkou je každou sobotu kulinářská show na hlavním pódiu, kde budou kouzlit s jídlem přední kuchaři a cukráři z celého regionu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční Mikulášskou nadílku, v provozu bude Ježíškova pošta, zvonička, kolotoč a dílničky pro děti.

Přečtěte si  V ostravské fakultní nemocnici už svítí vánoční strom. Součástí vánoční výzdoby je vyřezávaný betlém v životní velikosti

Organizátoři ze spolku Kulturní Olomouc pro návštěvníky připravili i vycházkovou trasu, kde mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky (kašny, barokní sloupy, architekturu), vychutnat si neopakovatelnou atmosféru adventních trhů a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek. Trhy se letos otevřou 19. listopadu a skončí 23. prosince, omezený provoz některých stánků bude až do 6. ledna.

Konání trhů a otvírací doby

Horní a Dolní náměstí – 19. 11. – 23. 12. 2023, omezený provoz 26. 12. 2022 – 6. 1. 2023
Otevírací doba stánků: 10:00 – 20:00, občerstvení do 22:00

Vánoční tržnice s kluzištěm: 19. 11. – 15. 1. 2023
Otevírací doba stánků: Po – Pá: 13:00 – 20: 00, So-Ne 10:00-22:00

Otevírací doba kluziště (vstup zdarma):
Pro školy ve všední dny od 9:00 do 12:00
Pro veřejnost Po-Pá 13:00 – 20:00, So-Ne 10:00 – 20:00

Vyhlídkové kolo: denně 10:00 – 22:00

Vánoční náplavka

 • 5. – 10. 12.
 • Denně od 10 do 20 hodin
 • Bohatý kulturní program
 • Stánky s řemeslnými rukodělnými výrobky
 • Dětská dílnička
 • Stánky vinařů – s vínem, svařákem i punčem
 • Vystoupení
  • 5.12.
   mikulášská nadílka s čerty a anděly
   končit bude vystoupením Krampusáků
  • sobota 8.12.
   charitativní den, výtěžek půjde na „otevřenou zahradu“ na sv. Kopečku

Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*