Radegast představil novou patnáctku, vzdává hold hutníkům

Pivovar Radegast posílá na trh silnou pivní novinku. Třikrát chmelená Hutná 15 vzdává poctu hutnickému řemeslu. Podzimní limitovaná edice hořkého speciálu z Nošovic je k dostání do vyprodání zásob.

„Severomoravští pivovarníci a hutníci mají jedno společné. Jsou to patrioti, kteří jsou hrdí na své kořeny a poctivě odvedenou práci. Hutnou 15 jsme uvařili právě jako poctu tvrdému hutnickému řemeslu a průmyslovým kořenům moravskoslezského pomezí,“ uvádí novinku Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.

Radegast Hutná 15 podle něj reaguje na rostoucí oblibu pivních speciálů s bohatým chuťovým profilem a vyšší stupňovitostí. Novinka také navazuje na úspěšnou Extra Hořkou 15 z minulých let. Natřikrát chmelený a silný hořký speciál Radegast Hutná 15 má 50 jednotek hořkosti IBU a stupňovitost 15,3 %.

Silná a hořká novinka

Sládci z Nošovic vyzdvihují intenzivní chmelové aroma, výraznou barvu a chuť. „Příjemný a harmonický dojem dodává velká dávka karamelového sladu, která vyvažuje výraznou chmelovou hořkost získanou trojitým chmelením,“ popisuje novinku Petr Kwaczek, sládek Pivovaru Radegast.

Limitovaná edice hořkého speciálu Radegast Hutná 15 je v prodeji v řadě obchodních řetězců i na internetových obchodech. S novinkou se už mohli seznámit účastníci letošní Volby sládků ve vybraných hospodách po celé republice.

Pivovar Radegast loni oslavil padesát let.

Zdroj a foto: Pivovar Radegast

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*