Ragbistky ze severní Moravy nafotily odvážný kalendář. Má podpořit obnovu klubu

Z focení se už stala tradice. Rugbistky fotily svůj třetí kalendář.

Zatímco pozornost mnohých médií zaměstnává odhalená demonstrantka z nedávného pražského protestu, ragbistky z týmu Rugby Severní Morava vydaly nový kalendář s odvážnými fotkami. Chtějí tak ukázat ženskou krásu a zároveň bořit vžité předsudky o hráčkách tvrdého, ale krásného a férového sportu.

Z focení je už tradice

Jde už o třetí kalendář. První vyšel jako propagace rugby i jako podpora tehdy nového týmu v Olomouci. Tým s názvem Rugby Severní Morava vznikl zapojením hráček z Ostravy, jejichž klub aktuálně nefunguje. Ostravský klub TJ Sokol Mariánské Hory by rád tuto tradici obnovil, dlouhodobě se ale potýká s nedostatkem hráček. Pomoct by mohl i nový kalendář.

„Naše ostravská základna bohužel nemá ženský tým pro nedostatek hráček, a tak hostujeme v Olomouci a oficiálně hrajeme pod jejich hlavičkou jako Severní Morava,“ uvedla pro server deník.cz jedna z ostravských hráček Denisa Škrobánková s tím, že dojíždění je pro i další spoluhráčky z Ostravy časově náročné.

Focení pro nový kalendář mírně zkomplikovala koronavirová situace. Hráčky coby modelky neměly žádnou šatnu. Musely se proto převlékat přímo na hřišti, přičemž venku bylo zataženo a teplota asi 10 stupňů. Přes ztížené podmínky a občasnou trému hráčky zvládly focení skvěle, jak se ostatně můžete přesvědčit sami.

Kde si lze objednat kalendář

Možností je několik. V Ostravě přes kontakty uvedené na webových stránkách oddílu rugby TJ Sokol Mariánské Hory. V Olomouci na webovém odkazu Rugby Clubu Olomouc. Klub Rugby Severní Morava najdou zájemci i na instagramu.

Ženské rugby na Moravě a ve Slezsku

Rugby u nás nepatří mezi výrazně rozšířené sporty. Lidé si tento sport také často pletou s americkým fotbalem. Na Moravě a ve Slezsku existují čtyři ženské týmy – v Brně, Olomouci, Ostravě a Vyškově. V Ostravě ani Olomouci ale zatím není dostatek hráček, aby mohly sestavit svůj vlastní tým, proto soutěží společně jako tým severní Moravy.

Zdroj a foto: Rugby Club Olomouc, Rugby TJ Sokol Mariánské Hory

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*