Rekonstrukce Zoo Hodonín pokračuje vstupním areálem. V pondělí 2. října bude zcela uzavřena

Vizualizace

Plánovaná rekonstrukce a modernizace Zoo Hodonín postupuje rychle vpřed, přičemž dalším krokem je renovace vstupního areálu. Tato část zahrnuje nejen pokladny a turnikety, ale také nové sociální zařízení pro návštěvníky. S demolicí starého objektu se začne na začátku října, což představuje další důležitou fázi v celkovém zlepšení tohoto oblíbeného zoologického parku.

V pondělí 2.10. bude proto zoo uzavřena kvůli nutnému přesunu pokladen do náhradních prostor.

Oproti původnímu předpokladu zůstane poté zoo pro návštěvníky nadále otevřena. Dočasný hlavní vstup s pokladnou bude posunut blíže k parkovišti. Péče o zvířata ani běžného provozu se stavba nedotkne, bude pouze částečně vymezen prostor stavby uvnitř zoo. Zachovány tak zůstanou plánované akce, prohlídky, zážitkové programy i kroužky pro děti. Předem zakoupené vstupenky, permanentky či poukazy zůstávají v platnosti. Vstupné zůstává stejné po celou dobu rekonstrukce.

Dokončení vstupního areálu se předpokládá v létě příštího roku. V rámci první etapy modernizace zoologické zahrady, jež začala letos demolicí původní budovy pavilonu akvárií poškozeného tornádem a montáží fotovoltaiky na provozní budově zoo a vzdělávacím centru, se v příštím roce kromě nového akvária plánuje ještě výstavba nového útulku pro psy taktéž poničeného živlem a rekonstrukce takzvaného starého šelmince, zahrnující zvětšení prostoru.

Koncepce rozvoje Zoo Hodonín schválená radou města Hodonína jako zřizovatelem zoo zahrnuje postupně navazující 4 etapy a šest nových objektů s ukončením v roce 2028. Mimo jiné zde mají vzniknout nové expozice zvířat afrického, australského či jihoamerického regionu, v budoucnu také nové dětské hřiště a rozvojová zóna. Součástí změn bude i nová grafická identita včetně loga zoo.

Zoologická zahrada Hodonín patří mezi nejmenší a nejmladší v České republice. Otevřena byla v roce 1977, rozkládá se na okraji chráněného lesního komplexu Hodonínská Dúbrava a v současné době chová asi 400 zvířat ve stovce druhů. Je členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií, Unie českých a slovenských zoologických zahrad, a je také zapojena do několika záchranných projektů.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Hodonín

Související články

Přečtěte si  Brněnská přehrada se chystá na zimu. Hladina klesne o pět metrů kvůli bezpečnosti a údržbě

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*