Revoluce v Radegastu: Nošovický pivovar nabízí první svrchně kvašené pivo ve své historii

Radegast ROG IPA

Trend svrchně kvašených piv se nevyhnul ani pivovaru Radegast. Výčepní speciál Radegast ROG IPA je osvěžující světlé pivo, uvařené ve stylu Session IPA, s bohatou chutí a výraznou hořkostí. Letos bude dostupné exkluzivně v obchodním řetězci Albert.

Lehčí IPA, výrazné chmelové aroma

“Sládci pivovaru Radegast pokračují v odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla, a to vařit správně hořké pivo a odlišovat se od ostatních,” uvedl pivovar v tiskové zprávě. Touto novinkou obohatili nabídku svých pivních stylů a také kategorii výčepní speciál.

„Radegast byl vždy průkopníkem, který se nebojí bořit zažité pivní kategorie a spotřebitelské návyky. Prostě si vaříme pivo po svém, aby bylo neobvykle hořké, pitelné a chuťově pozoruhodné tak, jako je Radegast ROG IPA nebo třeba Radegast Ratar,“ uvedl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Radegast ROG IPA je světlé svrchně kvašené pivo uvařené ve stylu Session IPA, který je lehčí variantou klasického stylu IPA. Podle Kaňáka má díky tomu příjemný chmelový charakter podpořený výrazným chmelovým aroma, které získává chmelením za studena.

Pro chmelení jsme použili americké aromatické chmely Citra, Sabro a tuzemský aromatický chmel Kazbek. Pivo je osvěžující, zachovává si bohatou chuť a vysokou hořkost, která dosahuje 50 jednotek hořkosti. V aroma převládají citrusové a grepové tóny,“ doplnil obchodní sládek nošovického pivovaru Roman Šolc.

Obchodní sládek Roman Šolc u hořké novinky z Radegastu

Název piva pochází ze staroslovanské řeči

Radegast bude novinku nejprve testovat, podobně jako předchozí výčepní speciál Radegast Ratar, který si spotřebitelé otestovali v roce 2019 ve vybraných obchodech a od loňského roku je již v nabídce většiny řetězců, mezi milovníky piva na Moravě dosáhl velké obliby. Radegast ROG IPA je aktuálně v prodeji v obchodním řetězci Albert, kde bude dostupný zhruba do konce srpna 2021.

„Inspirací pro název nového piva s bohatou chutí se stal staroslovanský výraz rog ve smyslu roh hojnosti, protože právě ten je symbolem úrodnosti a blahobytu,“ vysvětlil Marek Grabovský, manažer značky Radegast. Při výběru názvu pro hořkou novinku pivovar spolupracoval s odborníky ze Slovanského ústavu Akademie věd ČR.

V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. Nošovický pivovar je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tisíc lidí. Je také součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky moravskoslezského regionu.

Přečtěte si  Palivo do Dukovan bude dodávat Westinghouse. Rusové po téměř 40 letech končí

Zdroj a foto: Radegast

Doporučujeme

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*