Rodiče v Brně ztratili tašku s čtvrt milionem na studia dcery. Strážníci ji našli na lavičce

Ilustrační snímek

V přepočtu asi čtvrt milionu korun v tašce ztratila v Brně žena z Kypru, která prý s manželem vezla peníze dceři na školné a nájem bytu. Brněnští strážníci pak tašku našli netknutou na lavičce u obchodního centra. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Jednačtyřicetiletá žena z Kypru přišla na ředitelství městských policistů ohlásit ztrátu peněz koncem minulého týdne. “Se slzami v očích strážníkům řekla, že po nákupu v jednom z brněnských obchodních center ztratila tašku, v níž měla přibližně 10.000 eur. Společně s manželem přivezli peníze z Kypru svojí dceři, aby jí pomohli s úhradou školného a pronájmu bytu,” uvedl mluvčí.

K nákupnímu středisku tak vyrazila nejbližší hlídka městské policie a pátrala v okolí vchodu i zastávky, kde předtím manželský pár nastoupil do autobusu. Městská policie zároveň kontaktovala i dispečery dopravního podniku a snažila se zjistit, jestli zavazadlo nezůstalo ve voze.

Strážníci nakonec u obchodního centra tašku opravdu objevili odloženou na lavičce. Potkali tam i manžela silně rozrušené ženy, který se vydal hledat tašku na vlastní pěst, aby zvýšil šance na její nalezení,” uvedl mluvčí. Muže pak strážníci odvezli i s nálezem na služebnu a po ověření všech náležitostí ženě zavazadlo i s penězi předali.

Nalezená taška v přepočtu se čtvrt milionem korun patří k nálezům s vyšší hodnotou, ale strážníci v Brně nalezli v minulosti i vyšší obnosy. Jeden zcela mimořádný případ se stal na začátku ledna 2017 v brněnských Bohunicích, kde strážnice během obchůzky našla pod zaparkovaným autem pánskou tašku přes rameno. V ní bylo mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun.

Autor: red Zdroj: ČTK, Městská policie Brno Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*