Nádraží v Rožnově pod Radhoštěm získá novou tvář, rekonstrukce začne už v létě

Vizualizace nové podoby stanice Rožnov pod Radhoštěm

Správa železnic připravuje kompletní rekonstrukci stanice Rožnov pod Radhoštěm. Vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele. Obnovou projde nádražní budova i kolejiště. Náklady železničáři odhadují na 236 milionů korun.

Práce jsou naplánovány od letošního srpna do května příštího roku. Podle železničářů je hlavním cílem zlepšení podmínek pro cestující. “V Rožnově vzniknu dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 mm nad kolejí pro pohodlný nástup do moderních nízkopodlažních vlaků. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti,“ popsal změny ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Kompletní přestavbou projde i stávající nádražní budova. Zvýší se kapacita čekárny, vybudují se prostory pro odbavení cestujících a nové hygienické zařízení pro veřejnost. Počítá se s bezbariérovým přístupem do budovy, na veřejné toalety a na nástupiště. Pro informování nevidomých osob poslouží orientační hlasový majáček.

“Cestující ocení designové lavičky a koše, stejně jako nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice. Ke zvýšení komfortu cestování přispěje také možnost celodenního nebo krátkodobého parkování přímo u nástupiště a u nádražní budovy,” doplnil Bocák. Vznikne také nový přednádražní objekt, který s nádražím propojí společné zastřešení. Budou zde umístěny stojany na kola hlídané kamerovým systémem.

Nádraží nahradí mobilní buňky

Rekonstrukce se dotkne provozu nádraží. Správa železnic informovala, že fungování pokladny, čekárny a WC zajistí mobilní buňky. “Na nezbytnou dobu bude zřízeno provizorní nástupiště, zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá pouze během října a listopadu,” upřesnil Bocák.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*