Rumu z Moravy se daří, Heffron má nové varianty

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu platí za nejstarší palírnu v Evropě. Její vlajkovou lodí se stal rum Heffron, u něhož vzrostly tržby o 45 procent. Společnost zareagovala rozšířením této značky o dva rumy, pětiletý a desetiletý, a dva ochucené elixíry.

Heffron patří mezi nejúspěšnější produkty Palírny U Zeleného stromu. Přesto, že je na trhu poměrně krátce, stal se v loňském roce druhým nejprodávanějším produktem ve své kategorii. V meziročním srovnání nadále roste nejrychleji v kategorii třtinových rumů.

„Pro milovníky rumů jsme přišli s Heffronem 5YO Rum, který zrál v pečlivě vybraných sudech po americkém bourbonu. Jde o výrazný a zároveň velmi jemný pětiletý rum. Zkušenější „rumaři“ ocení také ušlechtilý Heffron 10YO Rum, který zraje 10 let v pečlivě vybraných sudech po sherry, bourbonu a koňaku. Pro příznivce sladších chutí máme novinky Heffron Coffee, který je spojením kvalitního panamského rumu a čerstvě pražené kávy, a Heffron Coconut se svěží chutí kokosů z oblasti Karibiku,“ uvedl Michal Kučera, brand manažer značky Heffron.

Palírna novinkami reaguje na stále stoupající oblibu rumů.  „Česká republika patří mezi první pětici v konzumaci rumu na osobu. Stále častěji se tady dává přednost kvalitě před kvantitou,“ vysvětluje Michal Kučera.

Celá řada značky Heffron

Časy tuzemáku jsou pryč

Podle odborníka na rumy z Rumrock.cz Pavla Ungra jsou doby, kdy se tu pili destiláty z řepné třtiny a říkalo se tomu rum, už dávno pryč. “Češi i Moraváci ukazují, že si umí vybrat kvalitu a stále více požadují kvalitní rumy z cukrové třtiny. Tomuto trendu vychází vstříc i nový desetiletý Heffron, který je chuťově rozhodně překvapující,“ okomentoval Ungr.

Základem Heffronu Original je 5 let stařený rum z Panamy, který je dopracován podle originální receptury master blendera prostějovské Palírny U Zeleného stromu Romana Petruše. Svým příběhem i názvem odkazuje na osud československých legionářů, kteří pro návrat domů podnikli cestu kolem světa, a právě loď Heffron byla poslední, kterou se Panamským průplavem konečně vraceli do své vlasti.

Heffron tak vzdává hold československým legiím v Rusku, které podnikly po skončení války nedobrovolnou cestu kolem světa. Z přístavu Vladivostok se velká část legionářů vydala přes Tichý oceán do Ameriky, poté jejich cesty vedly nejčastěji vlakem z Vancouveru či San Francisca na východní pobřeží nebo lodí přes Panamský průplav.

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Zdroj a foto: Palírna u Zeleného stromu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*