AKTUÁLNĚ: Ruší se kulturní a sportovní akce. Vláda vyhlásila další omezení

Ministr zdravotnictví Roman Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula nařídil další protikoronavirová omezení. Dotknou se zejména kulturních a sportovních akcí. Na tiskové konferenci oznámil opatření týkající se školství i ministr školství Robert Plaga. Opatření platí po dobu 14 dní.

AKTUALIZOVÁNO

Většina nových omezení platí od pondělí 12. října.

O dosud platných opatřeních jsme naposledy psali v tomto článku.

Omezení volnočasových aktivit i změny ve výuce

„Od pondělí příštího týdne dojde k zavření prakticky všech kulturních událostí, divadel, kin, tak, abychom volnočasové aktivity omezili na 14 dnů,“ uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula

Od pondělí budou uzavřena všechna vnitřní sportoviště. Ruší se veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců. Mezistátní zápasy se hrát mohou. Lidé budou moci sportovat venku do maximálního počtu 20 lidí. Již od pátku dojde k zavření posiloven, fitness center a bazénů.

Na dva týdny se zastaví kulturní akce. Uzavření se týká divadel, kin, ale i zoologických zahrad.

Restaurace budou muset zavírat ve 20 hodin, u jednoho stolu mohou sedět pouze čtyři lidé. V jídelnách v rámci obchodních center jen dva. Jídelní služby v obchodních centrech budou navíc muset vypnout wi-fi, cílem podle ministra je, aby se zde neshlukovala mládež.

Všechny střední a vysoké školy musejí přejít na distanční výuku. Druhý stupeň základních škol bude kombinovat prezenční a dálkovou výuku. Žáci nižšího stupně víceletých gymnázií budou mít dál běžnou výuku ve škole, střídání žáků vyhlášené pro 2. stupeň ZŠ pro ně neplatí. Ministerstvo zdravotnictví vyhlásí na 26. a 27. října volno, podzimní prázdniny se tak prodlouží na týden.

Zakazují se návštěvy v domovech pro seniory. Zákaz návštěv v nemocnicích stále platí.

Lidé, kteří se nakazí koronavirem, budou mít možnost izolovat se na deset dnů v hotelových zařízeních. Podle ministra se tak omezí riziko rozšíření nákazy v rodině.

Opatření platí po dobu 14 dní. Platí celostátně. Ministr zdravotnictví rovněž oznámil, že v regionech, které jsou nyní na semaforu rizikovosti červené, musí být opatření tvrdší a lidé mohou čekat zpřísnění.

Zdroj: Vláda ČR, foto: Ministerstvo zdravotnictví

Související články

Přečtěte si  Varhany z ostravské katedrály míří do Košic. Utržená částka doplní probíhající sbírku na nové

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*