Safari expres ostravské zoo vozí návštěvníky již desátým rokem. Ve výbězích mohou spatřit více než stovku zvířat

Letos byla v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava zahájena již desátá sezóna provozu safari. Zájemci si tak mohou opět užít projížďku přímo mezi zvířaty, kterých je ve třech rozlehlých výbězích aktuálně více než stovka.

Safari v ostravské zoologické zahradě bylo otevřeno v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy o celkové rozloze cca 6 hektarů, v nichž žije přes 110 zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 17:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf u expozice Tsavo.

Safari expres začíná svou jízdu ve výběhu Afrika, kde je k vidění stádo antilop losích. Aktuálně jsou v něm dvě mláďata narozená letos v květnu. Dvě mláďata jsou i ve stádě vzácných vodušek abok vyznačujících se výraznou pohlavní dvojtvárností – dospělý samecmá rohy, tmavou srst a bílou skvrnu na zátylku, samice mají nenápadné světle hnědé zbarvení a jsou bezrohé. Nejvyššími obyvateli výběhu jsou dvě žirafy Rothschildovy (samec a samice), ke kterým by měly během prázdnin přibýt další dvě samice. Kopytníky doplňuje i zástupce ze skupiny ptáků, a to přímo ten největší – pštros dvouprstý.

Z Afriky do Persie a Indie

Z Afriky míří safari expres do výběhu Persie. V něm žije početné stádo vzácného asijského osla onagera čítající momentálně 15 jedinců. Vzhledem k tomu, že většina chovných samic je březích, rozroste se stádo v průběhu léta o několik mláďat. Výběh obývají i dva samci ohroženého daňka mezopotámského. Třetím druhem ve výběhu je trio samců drobné gazely perské, zvané též džejran.

Největším výběhem s nejvíce zvířaty je výběh Indie. Jsou zde chovné skupiny jelenů barasinga a axisů indických, dáleskupina antilop nilgau pestrých se dvěma letošními mláďaty,početnésamčí stádo antilop jeleních, skupina čtyř samců jelínků vepřích a tři samice buvolů domácích. Ve skupině nilgau je v letošním roce nový mladý samce, který postupně získává typické modrošedé zbarvení, kterým se výrazně liší od hnědě zbarvených samic.

Po výjezdu ze safari jedou soupravy kolem Rododendron parku, kde postupně dokvétají pěnišníky a azalky, také výběhu siků vietnamských, kde jsou dvě letošní mláďata, a v neposlední řadě kolem výběhu zeber Grévyho.

Ostravské safari zachycuje video.

Přečtěte si  Zikmundova vila ve Zlíně poprvé otevírá své dveře v rámci Dnů architektury. Nechte se okouzlit jejím příběhem a prohlídkou zahrady

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*