Silničáři slibují nový most přes Novomlýnské nádrže od příštího listopadu. Stavět se začne na jaře

Ilustrační snímek.

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje příští rok zahájení stavby nového mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny na jihu Moravy. Práce začnou na jaře a skončí v listopadu, uvedl ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala. Starý most setrvává ve špatném stavu. Náklady činí kolem 350 milionů korun. Součástí investice mají být i úpravy krajských silnic pro objízdnou trasu nebo vybudování lávky pro cyklisty. Podél silnice I/52 se totiž počítá se cyklostezkami.

Na místě stojí provizorní most s rychlostním omezením

Most je na silnici I/52 vedoucí z Mikulova na Brno. V minulosti se ukázalo, že je v horším stavu, než se předpokládalo. Proto ho silničáři loni uzavřeli a nasunuli na něj jako provizorium most za 21 milionů, který bude fungovat do doby, než bude hotov nový most. Provizorium funguje s omezenou rychlostí 20 kilometrů za hodinu. ŘSD muselo řešit nedodržování rychlosti, a proto v místě začalo úsekové měření, jehož cílem je zamezit výraznějšímu poškození náhradního mostu.

Nový most, silnice v okolí i cyklostezky

Stavba nové konstrukce začne příští rok v březnu. Původně měl most stát více než 100 milionů korun, podle Fialy jsou ale součástí prací úpravy krajských silnic v okolí, které budou sloužit po dobu výstavby nového mostu jako objízdná trasa. Tyto práce budou stát skoro 100 milionů korun. Asi 30 milionů bude stát lávka na mostě, na níž kraj plánuje cyklostezku. Postupně plánuje na lávku navázat další cyklostezky v délce zhruba tří kilometrů, které povedou podél silnice I/52.

S úsekem počítá plán dostavby dálnice na Vídeň

Přejezd přes Novomlýnské nádrže je součástí zvolené trasy dlouho plánované dostavby dálnice Brno-Vídeň, jejíž realizace zatím zůstává v nedohlednu (o problémech dostavby jsme už informovali – viz tento článek). Nový most by zřejmě měl být součástí budoucí dálnice.

Zdroj: ČTK, foto: Wikipedia

Související články

Přečtěte si  Veletrh URBIS 2024 se zaměří na zavádění inovací v oblasti veřejné správy, energie a dopravy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*