Silničáři zahájili výstavbu D55 v úseku Babice-Staré Město

Dálnice D55 po dokončení propojí střed a jih Moravy.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo ve středu 23. září výstavbu dálnice D55 Babice – Staré Město. Úsekem denně projede více než 15 tisíc vozidel, uvedli silničáři.

Nový úsek pomůže vytížené dopravní tepně

Nový dálniční úsek o délce 8,5 kilometru odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí Babice, Huštěnovice a Staré Město. “Povede to k zlepšení životních podmínek místních obyvatel. Přesun dopravy z dvoupruhové I/55 na čtyřpruhovou D55 zvýší také bezpečnost řidičů, jelikož se odstraní riziko střetů s  protijedoucími vozidly. Nová dálnice přinese samozřejmě také časovou úsporu“, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí stavby také mimoúrovňová křižovatka Babice ze sousedního připravovaného úseku D55 Napajedla – Babice. Předpokládaná doba zprovoznění úseku je konec roku 2023.

Plán úseku D55 Babice–Staré město

Dokončená dálnice propojí střed a jih Moravy

Podle silničářů dálnice D55 vytvoří důležitou komunikaci propojující sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu.

D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojen také Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnici D2.

Dálnice D55 v rámci plánovaného systému dálnic České republiky

Zdroj: ŘSD, foto: ŘSD, Wikimedia Commons

Doporučujeme


1 Comment

 1. Ta vaše mapa dálnic je nějaká divná. Aktuální stav je na webu ředitelství silnic a dálnic
  https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/eb5a9acf-76f4-4a7c-bd5c-42b5177d2a47/rsd-mapa-dalnice-stav-2020.pdf?MOD=AJPERES
  nebo zde
  https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/95819997-4f48-40ed-880e-669a6909412b/rsd-mapa-dalnice-vyhled-2020.png?MOD=AJPERES&attachment=true
  V Babicích se výhledově napojí na D49 ke Zlínu (kde úsek ke státní hranici se SR je neperspektivní a v uvedené výhledové mapě ani není zakreslen).
  Ve Starém Městě se tato část D55 napojí na mezinárodní silnici I-50, která vzhledem ke svému tranzitnímu významu už dávno měla být nejméně rychlostní komunikací R50 – nebýt zabedněnosti Zlíňáků, keří odklonili D1 u Holubic nesmyslně na sever a udělali z ní podivně dvakrát v pravém úhlu zahnutý nesmysl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*