Skončila oprava lávky přes Švýcarskou zátoku na Vranovské přehradě. Vyšla na 19 milionů

Lávka přes Švýcarskou zátoku

Lávka přes Švýcarskou zátoku na Vranovské přehradě ve Štítarech na Znojemsku se dočkala rekonstrukce za 19 milionů korun. Práce trvaly skoro deset měsíců, dnes se uskutečnilo slavnostní otevření.

Lávka je pro Vranovskou přehradu klíčová, protože spojuje hlavní pláž s hrází a Vranovem nad Dyjí. Je také důležitým přístupovým bodem pro záchranáře. Lávka byla dlouho v havarijním stavu a rekonstrukce vyžadovala zásahy do nosných konstrukcí.

Obnovené jsou povrchové nátěry a opravené izolační vrstvy odolné proti vodě. Celkově byly upraveny a stabilizovány nosné betonové podpěry. Pro zvýšení bezpečnosti veřejnosti je u vstupu na lávku nové zábradlí,” vyjmenovala Brindzáková.

Proti nežádoucím vjezdům motorových vozidel vyjma záchranných složek byly postaveny zábrany. “Pro zvýraznění jedinečné konstrukce lávky je doplněné LED osvětlení,” poznamenala Brindzáková.

Přes 250 metrů dlouhá lávka společně s nově opravenou korunou hráze Vranovské přehrady, u níž bylo investorem Povodí Moravy, bude podle mít příznivý vliv na rozvoj cestovního ruchu a s tím souvisejících podnikatelských aktivit.

Lávka přes Švýcarsku zátoku byla postavena v roce 1993 a měří 252 metrů. Je spojnicí pro pěší a cyklisty mezi Vranovem nad Dyjí, Vranovskou přehradou a městysem Štítary.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: vranov-nad-dyji.eu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*