Skoro jako na Bohemce. Trenér Pulpit po premiéře v Blansku ocenil fanoušky za plotem

Trenérskou misi v Blansku začal Martin Pulpit vítězně

Trenér Martin Pulpit má za sebou první soutěžní zápas v roli trenéra druholigového Blanska. To ve své premiéře dovedl k výhře 2:0 nad Třincem, na jehož lavičce stojí další známý kouč František Straka.

Pulpit nováčka Fortuna národní ligy převzal v zimě. A jeho premiéra snad nemohla dopadnout ani lépe – Blansko získalo všechny body, udrželo nulu vzadu a náskok svého soupeře stáhlo už jen na tři body. „Bylo to první utkání na přírodní trávě, navíc se soupeřem, který se s příchodem trenéra Straky zvedl. Byl to nepříjemný soupeř a my jsme měli problémy, než jsme se do zápasu dostali. K ničemu jsme je ale nepustili a sami jsme využili chyb v jejich obraně,“ řekl Pulpit po vítězné premiéře v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz. V dalším zápase Blansko čeká první tým druholigové tabulky z Líšně. 

Máte za sebou vítěznou premiéru. Jste s ní spokojený? 

Musíme to hodnotit střízlivě. Některé věci se povedly, některé zase ne. Máme neustále co zlepšovat. Ovšem ten nejdůležitější úkol, který jsme si dali, tedy zisk tří bodů, jsme splnili do puntíku. 

Co vás na výkonu svých svěřenců nejvíc potěšilo? 

Nula vzadu. Obrana v čele s gólmanem pracovala velmi dobře. Oba naše góly navíc dali obránci, což je pozitivní, když i beci dávají góly. Na druhou stranu, góly bychom chtěli hlavně od ofenzivních hrotů a obou křídel. 

Byl vítězný vstup do jara pro psychiku týmu hodně důležitý? 

Stále je to běh na dlouhou trať. Máme dvanáct bodů a nemůžeme si vyskakovat. Ovšem je pravda, že kdybychom nezvládli zápas s Třincem, tak by to bylo vážné až kritické. Malinko jsme se přiblížili středu tabulky, ještě je před námi ale spousta práce. 

Blansko vás přivedlo, abyste zachránil druhou ligu. Věříte, že se vám to povede? 

Vždy to není jen o trenérovi, ale také o hráčích. A od nich já cítím obrovské odhodlání. 

Kádr Blanska se v zimě hodně proměnil. Bylo to vaše přání? 

Bylo to vynucené. Byla tady sice velká jména, ale Blansko na podzim získalo jen devět bodů. Proto jsem se rozhodl pro tak velký řez a odešlo 11 nebo 12 hráčů. Vzhledem k tomu, že během podzimu nebylo moc prostoru na nějaké vytipování, tak jsme jako klub udělali kus práce. Přivedli jsme hráče, u kterých jsme přesvědčení, že nám k záchraně pomohou. 

Jak jste se vůbec do Blanska dostal? 

Oslovil mě pan Merta, se kterým se znám z minulosti. Chtěl mě už do Zbrojovky, když se zachraňovala v lize. Tehdy tam však přišel Roman Pivarník. Teď mě oslovil znovu, někdy v závěru prosince. Chtěl jsem opět naskočit do profesionálního fotbalu a beru to jako výzvu. Zatím jsem s prací mužstva a působením v klubu spokojený. 

Fotbal se stále hraje bez diváků, vás ale vaši příznivci během duelu s Třincem povzbuzovali. Potěšilo vás to? 

Okolo plotu jich bylo hodně. Děkuji všem divákům. Sice nebyli na štaflích, jako na Bohemce, ale stáli a fandili za plotem. Věřím, že kdyby nebyl koronavirus, tak by na příští zápas s Líšní přišlo 1500 až 2000 diváků. 

Autor: resp Foto: FK Blansko:J. Nejezchleb

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*