Skvělí fanoušci byli naším motorem, radoval se odchovanec Komety Dostál

CR-RUSKO

Výborný výkon brankáře Lukáše Dostála pomohl hokejistům k nečekanému vítězství nad Ruskem na úvod juniorského mistrovství světa v Ostravě. Opora Ilvesu Tampere si v zápase připsala 33 úspěšných zákroků, polovinu střel na něj hráči sborné vyslali v první třetině.

Byl to náročný zápas, ale kluci přede mnou podali fantastický výkon. Blokovali plno střel, chci jim poděkovat, odehráli to přede mnou parádně,” řekl Dostál novinářům po výhře 4:3.

Nejvíce práce měl v úvodní dvacetiminutovce, která i díky němu skončila nerozhodně 2:2. Za klíčovou pasáž zápasu ji ale Dostál neoznačil. “Rusové měli šance ve druhé i třetí třetině. Zaplaťpánbůh jsme dali dva pěkné góly, to nás trošičku nakoplo. Pak jsme udělali pár faulů a Rusové to proměnili. Klíčové bylo, že jsme nápor Rusů ustáli,” uvedl odchovanec Komety Brno.

Důležité podle něj zároveň bylo, že protivník v utkání ani jednou nevedl. “Rusové se snažili hodně střílet. V první třetině hráli v přesilovkách hodně kros pasy, pak se to snažili zjednodušit, ale my jsme na to byli připraveni. Jak už jsem řekl, kluci zblokovali strašně moc střel. To, že jsme Rusy nepustili do vedení, hrálo svou roli,” souhlasil Dostál. “Dalším klíčem k úspěchu bylo proměňování šanci,” řekl.

Byl jsem úplně v klidu

Devatenáctiletý gólman chytal již na minulém juniorském MS, možná i proto nebyl dnes nervózní. “Byl jsem úplně v klidu. Dlouho jsem se těšil. Díval jsem se, když tady hráli para hokejisté. Atmosféra byla parádní, chtěl bych touto cestou fanouškům poděkovat. Byli parádní, byl to motor, který nás hnal dopředu,” ocenil podporu diváků v prakticky vyprodané Ostravar aréně.

Mladí hokejisté ČR vstoupili do turnaje vítězně, velké oslavy ale podle Dostála nejsou na místě. “Pro nás to byl důležitý zápas. Byl to vstup do turnaje, výhry si velice ceníme, ale do dalších zápasů musíme jít s pokorou a od nuly. Určitě je to ale pro nás povzbuzení,” dodal Dostál. Další zápas čeká na domácí mladý výběr v sobotu, kdy se utkají s Německem.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: IIHF.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*